1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. SGK Personel Alımı ve Eğitimi Planları Açıklandı
SGK Personel Alımı ve Eğitimi Planları Açıklandı

SGK Personel Alımı ve Eğitimi Planları Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu performans programı yayımlandı. SGK memur alımı ve personel eğitimi planları da genel hatlarıyla programda belirtildi.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu 2018 yılı performans programı yayımlandı. SGK Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yayımlanan programda SGK memur alımı ve personel eğitimi konularında bazı genel hatlar çizildi. Personel alımı konusunda genel ifadeler kullanılırken, eğitim konusunda detaylı verilerin de yer aldığı görüldü.

SGK personel alımı konusunda 2018 yılında da çalışmaları süreceği ifade edildi. Kurumun sunduğu hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için gerekli insan kaynakları planlamasının yapıldığı ve memur alımlarının devam edeceği ifade edildi. Bu kapsamda kendisine güvenen ve alanında yetkin kişilerin istihdamına devam edilecek.

Kaç memur alınacağı programda tam olarak belirtilmedi. Hatırlanacağı üzere kurumun 2017 yılı programında 3000 memur alımı için Maliye Bakanlığından talepte bulunulduğu belirtilmişti. Ancak bu yılın programında Maliye’den istenen kadro sayısı yer almadı. Yalnızca 2018 yılında 153 bilişim personeli alınacağı ifadesi net olarak açıklanmış oldu.

SGK personel eğitimi planları da programda yer alıyor. Buna göre 2018 yılında birimlerin planladığı hizmet içi eğitimlerin yanı sıra 8 eğitim faaliyeti düzenlenecek. Çalışan başına düşen eğitim saati ortalaması 27 saat olarak hedeflendi. Hizmet içi eğitimlerin gerçekleştirilme oranları yüzde 90, çalışanların memnuniyet oranı ise yüzde 65 olarak planlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler