1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. SGK Personeli Eş Durumu ve Atama Duyurusu! Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı
SGK Personeli Eş Durumu ve Atama Duyurusu! Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı

SGK Personeli Eş Durumu ve Atama Duyurusu! Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Personel Daire Başkanlığı tarafından sosyal güvenlik denetmen yardımcısı eş durumu ve atamalara ilişkin duyuru yayımlandı. Detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı ihtiyacının karşılanmasını teminen, Sosyal Güvenlik Denetmenliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılan giriş sınavı sonuçları 24 Aralık 2019 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde ilan edilmişti. Eş durumu ve atamalara dair duyuru 2020 Ocak ayı itibarıyla geldi. Detayları “My Memur” olarak bu haberde sizler için hazırladık.

SGK EŞ DURUMLARI

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığına yapılacak atamalarda aşağıda belirtildiği şekilde aile birliği (eş durumu) mazereti olanların atamaları eşlerinin bulunduğu illere yapılacaktır.

Bu bağlamda, SGK Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 15 inci maddesinde yer alan “Eş Durumu Nedeniyle Atama” kapsamında talebi olacakların aşağıda belirtilen hususlar çerçevesinde yönetmelikte belirtilen evraklarla birlikte taleplerini 22/01/2020 tarihi mesai bitimine kadar Ziyabey Cad. No: 6 Kat:5 PK.06520 Balgat/ANKARA adresinde bulunan Kurumumuz Personel Daire Başkanlığı 524 No’lu odaya veya herhangi bir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Eş durumu mazereti nedeniyle talebi olacakların;

a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkânının olmaması veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda, eşin çalıştığı kurumdan başka ile atanma imkânı olmadığı ya da zorunlu yer değiştirmeye tabi personel olduğuna dair belge alınması gerekmektedir.

b) Kamu personeli olmayan eşinin, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri kapsamında sigortalı olarak çalışanlardan;

1) Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinden alınacak görev yeri belgesi,

2) Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinin çalışır durumda olduğunu gösterir bağlı bulunduğu vergi dairesinden veya ilgili meslek teşekkülünden alınacak belge,

3) Başvuru tarihinden itibaren geriye dönük son iki yıllık süre içinde en az 360 gün sigortalı hizmeti olduğunu ve atama talep edilen ilde sigortalılığının halen devam ettiğini gösterir belge ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

c) Milletvekili, belediye başkanı, muhtar veya noter olan eşlerinin bulunduğu yere ataması yapılacaktır.

SGK TERCİH VE ATAMALAR

Eş durumu uygun görülmeyenler ile eş durumu mazereti olmayanlar 03-07 Şubat 2020 tarihleri arasında (https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru) adresinde ilan edilecek kadrolardan tercih yaparak başarı sırasına göre tercihlerine atamaları yapılacaktır.

Duyuru için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler