1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti
SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Sosyal Güvenlik Kurumu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. SGK personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yazılı ve sözlü olarak yapılacak.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği değişti. SGK personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 14 Eylül 2017 tarihli ve 30180 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik sonrası SGK personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları hem yazılı hem de sözlü sınav şeklinde yapılacak. Bu husustaki eski ve yeni hükümler aşağıdaki gibidir.

Eski hüküm; f) Görevde yükselme sınavı: Bu Yönetmelik hükümlerine göre görevde yükselme suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı veya yalnızca yazılı sınavı,

k) Unvan değişikliği sınavı: Unvan değişikliği suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı sınavı.

Yeni hüküm; f) Görevde yükselme sınavı: Bu Yönetmelik hükümlerine göre görevde yükselme suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı,

k) Unvan değişikliği sınavı: Unvan değişikliği suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı.

Ayrıca yönetmeliğin altıncı maddesindeki “bilgisayar işletmeni” ibaresi “bilgisayar işletmeni ve şoför”  olarak değiştirildi. Şoför kadrosuna atanabilmek için en az “B” Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak maddesi eklendi. Yapılan diğer değişikliklere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği için TIKLAYINIZ. Sosyal Güvenlik Kurumu görevli memurlar için görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.