1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. SGK Prim Borçlarının Silineceğini Açıkladı
SGK Prim Borçlarının Silineceğini Açıkladı

SGK Prim Borçlarının Silineceğini Açıkladı

Sosyal Güvenlik Kurumu 12 Aydan Fazla Prim Borcu Olan Bağ-Kur'lu Esnaf, Sanatkar ve Çiftçinin Sigortadan Faydalanma Hakkını Donduracak ve Prim Borçlarını Silecek

A+A-

SGK Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince yapılan basın duyurusunda 12 aydan fazla prim borcu olan Bağ-Kur'lu esnaf, sanatkar ve çiftçinin sigortadan faydalanma hakkını donduracak ve prim borçlarını silecek.

Sosyal Güvenlik Kurumunca yapılan basın açıklamasında esnaf, sanatkarlar ve çiftçilerin bağlı olduğu sigorta sistemi olarak ta bilinen Bağ-Kur’luların 12 aydan daha fazla prim borcu olanların sigorta sisteminden faydalanamaması ve borçlarının silinmesine yönelik  TBMM’de yasa çalışması halen sürmektedir. Bu kapsamda 6552 sayılı Kanun bünyesinde müracaat eden ve prim borcu olan sigortalıların da ayrıca bu kanundan faydalanabilmelerinin önü açılacaktır. Bu Kanunun yasalaşmasından sonra prim borçlarını yapılandıracak olan 6552 sayılı Kanun kapsamındaki Bağ-Kur’lu esnaf, sanatkar ve çiftçiler istedikleri durumda bu Kanundan faydalanabilmelerinde hiçbir engel olmayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu ayrıca kamuoyuna yansıyan ve Bağ-Kur sigortalı esnaf, sanatkar ve çiftçilerin çıkacak olan bu yasadan faydalanamayacakları haberleri gerçeği yansıtmamaktadır diye açıklamada bulundu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.