SGK tarafından FETÖ/PDY kapsamında kapatılan işyerleri hakkında duyuru yayınlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Fetö/Pdy terör örgütü kapsamında kapatılan işyerleri ile ilgili olarak duyuru yayınladı. Duyuruda primler ile ilgili olarak yapılacak işlemlere yer verildi. İşte detaylar.

23518
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, (SGK) Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü, İşverenler Prim Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatının belirlenmesi sebebiyle Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) kapsamında kapatılmasına karar verilen kurum ve kuruluşlar ile bu kapsamda olup bilahare kapatılmasına karar verilecek olan diğer kurum ve kuruluşların terör nedeniyle erteleme kapsamındaki il ve ilçelerdeki işyerlerinin Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) olan borçlarının 29 Temmuz 2016 tarihli ve 4184525 sayılı genel yazı çerçevesinde takip ve tahsili hususunda gerekli işlemlerin yapılabilmesi için, daha önce alınmış olan terör nedeniyle ertelemeye ilişkin hükümlerin bu işyerleri bakımından uygulanmamasına karar verildiği belirtildi.

Ayrıca; Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada bu kapsamdaki işyerlerinin her türlü bilgi ve belge verme süreleri ile başvuru sürelerinin 23 Ağustos 2016 tarihi olarak belirlenerek bu tarihe kadar (23 Ağustos 2016 tarihi dahil) erteleme kapsamında bulunan bilgi – belge verme ve başvuruların yapılması halinde idari para cezalarının uygulanmaması, yine erteleme kapsamındaki sürelerde ödenmesi gereken sigorta primlerinin de 31 Ağustos 2016 tarihi sonuna kadar ödenmesi durumunda gecikme cezası ile gecikme zammı uygulanmaması uygun görüldüğü bildirildi. Duyuru yazısı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!