1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. SGK’dan Emekli Maaş Artışları Hakkında Duyuru
SGK’dan Emekli Maaş Artışları Hakkında Duyuru

SGK’dan Emekli Maaş Artışları Hakkında Duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) TÜİK tarafından 3 Temmuz tarihinde 6 aylık enflasyon oranlarının açıklanmasından sonra emekli maaşları ile ilgili duyuru yaptı. Hangi emeklilerin ne kadar maaş artışı ve enflasyon farkı alacağına dair açıklama!

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun "Gelir ve aylıkların düzeltilmesi, yükseltilmesi, alt sınırı, ödenmesi ve yoklama işlemleri" maddesinde, gelir ve aylıkların, her yılın Ocak ve Temmuz ödeme tarihlerinden geçerli olmak üzere, bir önceki altı aylık döneme göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı kadar artırılarak belirleneceği öngörülmüştür denildi.

SGK’nın açıklamasında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2018 yılı Ocak-Haziran dönemine ilişkin TÜFE artış oranı % 9,17 olarak açıklanmasından dolayı 5510 sayılı Kanunun SSK, BAĞKUR emeklileri için gelir ve aylıklar, 2018 yılı Temmuz - Aralık ödeme döneminde % 9,17 oranında artırılarak ödeneceği belirtildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’nın yaptığı açıklamada 4. Dönem Toplu Sözleşme ile 2018 yılında memur emekli aylıklarına etki eden hem aylık katsayısının hem de taban aylık katsayısının ikinci altı aylık dönemde % 3,5 oranında artırılması öngörülmüştür. 4/1-C kapsamındaki memur emekli aylıklarına 2018 yılı Temmuz - Aralık Dönemi için enflasyon farkı ile birlikte % 8,65 oranında artış yapılacağı artırıldı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler