1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. SGK’ya 2018/1 EKPSS ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu
SGK’ya 2018/1 EKPSS ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

SGK’ya 2018/1 EKPSS ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

E KPSS 2018/1 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Sosyal Güvenlik Kurumuna Yerleştirilen Adaylara İlişkin Duyuru yayımlandı. Kuruma EKPSS ile atananlar için atama belgeleri ve başvuru tarihleri belli oldu.

A+A-

E-KPSS 2018/1 Yerleştirme sonuçlarına göre Sosyal Güvenlik Kurumu teşkilatına yerleştirilen adaylar, aşağıdaki belgeler ile birlikte en geç 20 Nisan 2018 Cuma Saat 17:00'a Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı elden veya posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumuna EKPSS ile atama belgeleri; Atama Başvuru Formu, Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği, Yurtdışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi gereklidir. 2 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Askerlik durumu; Tecilli olanlar: Tecilli olduklarını gösterir belge, Terhis olanlar: Sevk ve Terhis tarihlerini belirten detaylı askerlik terhis belgesi Askerlik Şubesinden alınması gerekmektedir. Muaf olanlar: Muaf olduklarını gösterir belge. Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.

Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe kabul edilen en az %40 oranında özürlü olduğunu gösteren sağlık kurulu raporu aslı ya da noter tasdikli örneği, Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi isteniyor.

Mal Bildirim Formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, Kuruma yerleştirildiğine dair ÖSYM Yerleştirme Sonuç belgesi, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu Bilgisayarda doldurularak resim yapıştırılacak ve tel zımba kullanılmayacaktır. Duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler