1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. SHK 3251 Memur Alımına Kimler Başvurabilir - Hak Sahibi Sorgulama Sayfası
SHK 3251 Memur Alımına Kimler Başvurabilir - Hak Sahibi Sorgulama Sayfası

SHK 3251 Memur Alımına Kimler Başvurabilir - Hak Sahibi Sorgulama Sayfası

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında 3 bin 251 memur alımı için başvuru kimler yapacak. Devlet Personel Başkanlığının hazırladığı hak sahibi sorgulama ekranı için tıklayınız.

A+A-

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında 3 bin 251 memur alımı için başvurular devam ediyor. SHK memur alımı 3 Kasım'a kadar devam edecek. Bin 397 kadroya KPSS ile bin 853 kadroya da kura ile memur ataması yapılacak.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkının olup olmadığına dair sorgulama sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşarak kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir yanlışlık varsa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ulaşmak gerekecek.

DPB’nin hazırladığı sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek birinci maddesinde yazılı şartları taşıyanlardan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2017 yerleştirme işlemleri dolayısıyla DPB’ye isimleri bildirilen kişiler yer almaktadır denilmektedir.

Sorgu sayfasında kimlerin isimleri çıkacaktır?

DPB sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek birinci maddesi kapsamında 2017 yerleştirme işlemleri için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu bildirilen kişilere ilişkin bilgiler sorgulanabilecektir.

Sistemde hak sahipleri listesinde bulunmayan kişilerce sorgulama yapılması halinde uyarısı gelecektir. Yapılan yerleştirme işlemleri katılabilmeleri mümkün bulunmayan bu kişilerin aşağıda yer alan hak sahiplerine ilişkin açıklama kısmına bakmaları gerekmektedir.

Kimler başvuru yapamaz!

Bakanlıkça bildirilen Hak Sahipleri Listesinde bulunmakla birlikte mezuniyet tarihi, doğum tarihi bulunmayanlar ile TC kimlik yanlış olan adaylar bu bilgiler tamamlanıncaya veya düzeltilinceye kadar, ortaöğretim (lise), önlisans, lisans düzeyinde yer alan adaylardan ise KPSS ye başvurmayan, girmeyen, girmiş olmakla birlikte sınavı geçersiz sayılanlar ile hak sahibi oldukları öğrenim düzeyinin altında bir öğrenim düzeyinden KPSS ye girenler kesin olarak, tercihte bulunamayacaklar belirtildi.

Sorgulama ekranı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.