1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. SHK Kapsamında 3 bin 251 Memur Alımında Önlisans ve Lisans Mezunu Kadroları ve Şartları
SHK Kapsamında 3 bin 251 Memur Alımında Önlisans ve Lisans Mezunu Kadroları ve Şartları

SHK Kapsamında 3 bin 251 Memur Alımında Önlisans ve Lisans Mezunu Kadroları ve Şartları

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Devlet Personel Başkanlığının yayımladığı kılavuz kapsamında 3 bin 251 memur alınacak. Önlisans ve lisans mezunlarına verilen kadrolar, aranan şartlar, kadrolar ve başvuru detayları için tıklayınız.

A+A-

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik hükümleri uyarınca DPB tarafından yerleştirilecekler için tercih kılavuzu yayımlandı. İlköğretim, lise mezunlarının şartları ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmiştik. Bu haberimizde de lisans ve önlisans mezunlarına dair detayları bulabilirsiniz.

Önlisans mezunları için 182 ve lisans mezunları için 142 kadro ayrıldı. Bu kadrolara kura ile atama yapılmayacak. Atama KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak. Aşağıdaki bağlantılardan tercih yapacağını kadro detaylarını mutlaka incelemeniz gerekiyor.

Kimler başvuru yapabilir?

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında; a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olanlar başvuru yapabilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam edenler başvuru yapabilir.

18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının sona erdiği tarihten itibaren iki yıl içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

KPSS şartı nedir?

2016-KPSS Lisans ve 2016 KPSS Önlisans'a girmiş olması gerekiyor. önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Önlisans ve lisans bölümleri için yerleştirme işlemleri KPSS puanı ile yapılacaktır.

KPSS ile yerleştirme işlemlerinde adaylar öğrenim düzeylerine göre tercih edebilecekleri kadro veya pozisyonlardan talep edilen nitelikleri taşıdıkları kadro veya pozisyonları tercih edeceklerdir. Nitelik kodlarını önlisans ve lisans için aşağıdaki bağlantılardan ulaşınız.

Tercihler nasıl yapılacak?

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin e-Devlet Kapısı üzerinden gönderilebileceği son gün itibariyle, hak sahibi olunan/sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur.

Tercihler ne zaman yapılacak?

18 Ekim ile 3 Kasım 2017 tarihleri arasında 23.59'a kadar yapılabilecektir. 3 bin 251 kadronun  bin 854’ü ilkokul mezunlarına bin 73’ü de lise mezunlarına KPSS puanı olmadan kura ile atama sonucu yerleştirme yapılacak.

 

Genel Bilgilerin yer aldığı kılavuz için TIKLAYINIZ.

Önlisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Önlisans Mezunları İçin Nitelik Kod Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kod Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Diğer Nitelikler ve Özel Koşullar için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan/Olunacak önlisans programları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan/Olunacak Lisans programları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.