1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. SHK Kapsamında 3251 Memur Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı
SHK Kapsamında 3251 Memur Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı

SHK Kapsamında 3251 Memur Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı

2828 sayılı SHK kapsamında 3251 memur alımı yapılacak. DPB ve Çalışma Bakanlığı tarafından personel alımı için kadro dağılımı da açıklandı. Buna göre ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu memur alınacak.

A+A-

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yapılacak memur alımı için kadro dağılımı açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınladığı duyurularda öğrenim düzeylerine göre kadro dağılımları ilan edildi. Bu kapsamda ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarından 3.251 personel alınacak.

 

Öğrenim düzeylerine göre kadro sayıları

 

Yayınlanan duyurulara göre toplam kadro sayısı 3.251 olacak. Bunlarda 1.854 kadroya ilkokul mezunları, KPSS olmaksızın başvuracak. Lise mezunları için 1.073, önlisans mezunları için 182 ve lisans mezunları için 142 kadro ayrıldı.

 

Kimler başvurabilir?

 

2828 sayılı Kanun kapsamında yapılacak memur alımına, Aile Bakanlığına bağlı kurumlarda kalan devlet korumasındaki kişiler başvurabilecek. DPB’nin yayınladığı duyuruya göre bu yerleştirmeye yalnızca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca tespit edilen adaylar başvurabilecek.

 

Tercih kılavuzu ve kadroların tamamı 16 Ekim Pazartesi günü içerisinde Devlet Personel Başkanlığınca yayınlanacak. 18 Ekim tarihinde ise başvurular başlayacak. Belirtilen kadrolardan 1.397’sine KPSS puanı ile, 1.854’üne ise kura sonucunda atamalar yapılacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum