Sıfır Araç Kampanyaları İkinci El Pazarını Etkileyecek

Araç satış bayilerinin yeni yıla özel kampanyalar düzenlemesi ile beraber, sıfır araçlar yüzde 3 ile yüzde10 arasında indirimli fiyatlar çerçevesinde satılıyor.

73427
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıfır araçlara özel yapılan kampanyalar, ÖTV düzenlemesi sonrasında araç satın alma planı kuran vatandaşların ilgisini çekerken, ikinci el piyasasının da kampanyalara bağlı olarak fiyat düşüşü yaşaması bekleniyor. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, yapmış olduğu açıklamada 2020 yılının başından bu yana yeni tip koronavirüs ile beraber araç piyasasında çok hızlı bir fiyat dalgalanmasının meydana geldiğini belirtti. Pandemi döneminde araç arzının düşmesiyle fiyatlarda yaşanan yükselişi değerlendiren Erkoç, yeni kampanyalar ile bambaşka bir döneme girileceğini vurguladı.

Haziran Ayında Eski Sisteme Dönüldü

Pandemi sebebiyle sıfır araç üretimlerinin firmalar tarafından durdurulduğunu belirten Erkoç, pandeminin etkilerinden arınmak adına Haziran ve Temmuz aylarında tekrardan tam randımanlı çalışma sistemine geçildiğini belirtti. Bu aylarda başlanan sıfır araç üretiminin ardından, yeni araçların Türkiye’ye gelmesinin ve satışa uygun hale konumlanmasının ise Eylül ayını bulduğu açıklandı.

İkinci El Patlaması

İkinci el araç piyasası da, sıfır araç üretimlerinin adeta durma noktasına gelmesi sebebiyle tarihin en büyük talebini gördü. Fiyatlar da bu kapsamda önemli ölçüde yükseldi, çoğu ikinci el araç neredeyse sıfır fiyatını geçti. Fakat yılsonu indirimleri kapsamında bazı markaların yüzde 3 ile 10 arası indirim kampanyaları, ikinci el araç piyasasında da fiyatların düşüşünü beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!