1. HABERLER

 2. BİLGİ DEPOSU

 3. SORU VE CEVAP

 4. Sigorta Acente Müdürü Nasıl Olunur?
Sigorta Acente Müdürü Nasıl Olunur?

Sigorta Acente Müdürü Nasıl Olunur?

Günümüzde önemi oldukça artan sigorta acenteleri, insanların kendilerini garantiye almak için başvurdukları kuruluşlardır. Detaylar...

A+A-

Bu minvalde sigorta acentesi, herhangi bir sigorta şirketine bağlı olmadan belirli kurallar içerisinde işleyen kuruluşlardır. Sigorta acenteleri, bağlı oldukları sigorta kuruluşlarının ürünlerinin tanıtımını yaparken aynı zamanda pazarlama ve bağlı olduğu kuruluş direktiflerini yerine getirir.

Sigorta Acente Müdürü Nasıl Olunur?

Sigorta acentelerinde müdür olmak için bazı şartlar, eğitim seviyeleri ve deneyim süreleri istenmektedir. Bu yazımızda sizler için acente müdürü olmanın şartlarını inceledik.

 • Acente müdür olmak isteyen kişinin SEGEM belgesinin bulunması zorunludur.
 • 4 yıllık olarak üniversitelerin “Bankacılık ve Sigorta” ya da “Aküterya” programlarından mezun olan kişiler olmalıdır. Ayrıca böyle bir deneyime sahip kişilerden mesleki deneyim faktörü aranmaz.
 • Kişi 4 yıllık farklı bir bölümden mezun ise, sigorta sektöründe 18 aylık mesleki geçmiş ve deneyim aranmaktadır.
 • Kişi üniversitelerin 2 yıllık “Bankacılık ve Sigortacılık MYO” programlarından mezun ise bu sektör içerisinde 2 yıllık bir mesleki geçmiş ve deneyim aranmaktadır.
 • Acente müdür olmak isteyen kişiler eğer 2 yıllık farklı bir bölümden mezun ise ya da lise mezunu ise teknik müdürlük yapamaz.
 • 2008 yılı öncesinde A acenteliğe sahip kişiler herhangi bir eğitim şartı aranmadan teknik müdür olarak atanabilmektedirler.
 • Acente müdürü olmak isteyen kişilerin sabıka kaydı bulunmamalıdır.
 • Şube müdür olarak çalışacak kişi, şubelik alınmış olan sigorta acentesinin SGK’lı çalışanı olarak sayılmaktadır.
 • Acente müdürleri sadece tek bir acenteda çalışabilmektedir.
 • Acente müdürü olmak isteyen kişilerin ikamet ettiği adres, sigorta acentesinin merkezi ya da şubenin bulunduğu ya da bulunacağı şehir sınırları içerisinde olmalıdır. İstisnai durum olarak şube müdürünün iş akışını ve işe gidiş – geliş durumlarını etkilemeyecek durumlar göz ardı edilerek il sınırları içerisinde kabul edilmektedir.

Sigorta Acente Müdürü Ne Kadar Maaş Alırlar?

Tahmin edilen sigorta acente müdür maaşları 6500 – 8000 TL arasındadır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.