1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. SiME-SEN’den TSK Personeline Ek Derece Talebi
SiME-SEN’den TSK Personeline Ek Derece Talebi

SiME-SEN’den TSK Personeline Ek Derece Talebi

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) yetkili olduğu MSB bağlısı kurumlarda Ekim 2019 kamu idare kurul toplantılarını tamamladı. Sendika KİK’de TSK personeli için ek derece talep etti. Toplantıya dair açıklamaları My memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar Dursun yetkili olduğu Milli Savunma Bakanlığı MSB bağlısı Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı “KKK”, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK”, Hava Kuvvetleri Komutanlığı “HKK” ile İçişleri Bakanlığı bağlısı Sahil Güvenlik Komutanlığında yasa gereği yapmış oldukları “İdare Kurul Toplantıları” uzlaşı, diyalog ve karşılıklı istişare şeklinde gerçekleştiği açıklamasında bulundu.

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar DURSUN; yapılan tüm kurul toplantılarında; camiasının ve üyelerin sorunlarına ve mağduriyetlerine yönelik Ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki hak ve menfaatlerine yönelik tüm talepleri gündeme getirdiklerini dile getirdi.

Ayrıca 15 Temmuz sürecinden itibaren komutanlık karargahı çalışmaları, askerlik şubelerinde Bedelli Askerlik öncesi, sonrası çalışmaları ve ülke güvenliğini sağlayan, bu kurumlarda personel yetersizliğinden dolayı yoğun bir iş yükü altında mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz can siperine şekilde çalışan ve bu çalışmanın karşılığı hiçbir maddi menfaati olmayan sivil memurların taleplerini gündeme getirdi.

Bu kapsamda en önemlisi de ülkemizin güvenliği ve bekası için yurt içinde ve dışında devam eden Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Pençe operasyonların gerçekleşmesinde kurumun tamamlayıcı unsuru olarak görev yapan sivil memurlarla birlikte tüm personele bir derece verilmesini talep ettiklerini, bu taleplerini takip edeceklerini ve özellikle de konu hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’de de çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler