Sınavsız İkinci Üniversite Ön Kayıtları Başladı! ATA-AÖF İkinci Üniversite

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) sınavsız ikinci üniversite için ön kayıtları almaya başladı. Sınavsız ikinci üniversite başvuru şartları nelerdir? Sınavsız üniversiteye kimler hangi koşullarda başvurabilir? İşte detaylar.

featured

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi “ATA-AÖF” tarafından sınavsız ikinci üniversite için ön kayıt duyurusu yapıldı? Sınavsız ikinci üniversite başvuruları nasıl yapılır? Sınavsız ikinci üniversite başvuru koşulları nelerdir? Sınavsız ikinci üniversiteye kimler başvurabilir? Sınavsız 2’nci üniversite detayları My Memur olarak ATA-AÖF’nin önümüzdeki yeni eğitim-öğretim yılı için SINAVSIZ ikinci ÜNİVERSİTE ön kayıtlarına dair detayları ve merak edilenleri hazırladık.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE NEDİR?

Sınavsız İkinci Üniversite, yükseköğretim kurumlarının aynı alanda olmamak şartıyla herhangi bir lisans veya önlisans programından mezun olan, okuyan ya da yeni başlayacak öğrenciler için ikinci bir üniversite okuyarak ikinci bir diploma şansıdır.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE KİMLER BAŞVURABİLİR?

İkinci Üniversiteye herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun/öğrenci olan ya da yükseköğrenimine bu yıl bir başka bölüm/programda başlayacak olan kişiler başvuru yapabilmektedir.

Herhangi bir önlisans programından (üniversitelerin iki yıllık programları) mezun olan ya da öğrenciliği devam edenler ATA-AÖF önlisans programlarına sınavsız ikinci üniversite fırsatıyla kayıt yaptırabilirken herhangi bir lisans programından (üniversitelerin dört yıllık programları) mezun olan ya da öğrenciliği devam edenler ise ATA-AÖF önlisans veya lisans programlarını tercih edebilirler.

Herhangi bir yükseköğretim kurumunda pasif öğrenci (kayıtlı ancak ders kaydı yaptırmamış) durumunda bulunanlar da ikinci üniversite fırsatından yararlanabilir.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE LİSANS PROGRAMLARI

Halkla ilişkiler ve Tanıtım, İşletme, Kamu Yönetimi, Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji programlarından oluşmaktadır.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE ÖNLİSANS PROGRAMLARI

Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme Yönetimi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Lojistik, Özel Koruma Güvenlik,

Radyo ve Televizyon Programcılığı, Reklamcılık, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yeni Medya ve Gazetecilik, Yerel Yönetimler programlarından oluşmaktadır.

My Memur olarak 2019-2020 öğretim yılı için ATA-AÖF’nin ve Açıköğretim Fakültelerinin AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuru detaylarını ve tüm bilgileri, bölümleri sizlerle peyderpey paylaşacak ve bilgi sahibi olmanız için destek vereceğiz.

ATA-AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuruları için tıklayınız:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sınavsız İkinci Üniversite Ön Kayıtları Başladı! ATA-AÖF İkinci Üniversite

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!