1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Sınıf Öğretmenlerinin Maaş Karşılığı Ders Yükünün 15 Saat Olması Talebi
Sınıf Öğretmenlerinin Maaş Karşılığı Ders Yükünün 15 Saat Olması Talebi

Sınıf Öğretmenlerinin Maaş Karşılığı Ders Yükünün 15 Saat Olması Talebi

Milli Eğitim Bakanlığında sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı ek dersi 18’ken branş öğretmenlerinin maaş karşılığı 15’tir. Maaş karşılığı ek ders adaletsizliğinin giderilmesi için sınıf öğretmenlerinin talepleri yerine getirilmelidir.

A+A-

Sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenleri arasında maaş karşılığı derse girmede bir adaletsizlik bulunmaktadır. Sınıf öğretmenlerinin ek ders hesabında 18 saat’ten sonraki ek ders göz önüne alınırken, branş öğretmenlerinde 15 saat’ten sonraki ek ders göz önüne alınmaktadır.

Sınıf öğretmenlerinin haftada 18 saat maaş karşılığı derse girme zorunluluğu bulunurken bu durum branş öğretmenlerimizde 15 saattir. Dolayısıyla arada oluşan haftalık 3 ek ders saati eksik ödeme yapılmaktadır.

Aynı şekilde ana sınıfı öğretmenleri tenefüs bile yapmadığı halde 18 saat maaş karşılığı derse girmek zorundadırlar. Sınıf öğretmenleri ile ana sınıf öğretmenlerinin bu şekilde bir uygulama ile ek ders hesabında adaletsiz davranılması kabul edilemez.

Bu kapsamda tüm öğretmenlerin maaş karşılığını çıkarılacak ek ders yönetmeliği ile 15 saatte sabitlemek gerekmektedir. Ek ders adaletsizliğinin giderilmesi için sosyal medyada da kendini gösteren sınıf öğretmenlerinin paylaşım sayfasını aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz.

Branş öğretmenleri maaş karşılığı zorunlu 15 saat derse girerken sınıf öğretmenlerinin 18 saat derse girmesine rağmen ek dersin hesaplanmasında adaletsiz davranılmaması gerektiğini düşünmekteyiz. Sınıf öğretmenliğindeki bu sorunun acil düzeltilmesi gerekiyor. Sınıf öğretmenlerinin paylaşım grubu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum