1. HABERLER

  2. SÖZLEŞMELİ PERSONEL

  3. Sinop İl Özel idaresi Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Sinop İl Özel idaresi Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Sinop İl Özel idaresi Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde yani bugün verilen ilana Sinop İl Özel idaresi göre 1 sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor. Personel alımına kimler başvurabilir ?Nereye ve nasıl müracaat edecekler? İlanın detaylarını haberi

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde yani bugün verilen ilana Sinop İl Özel idaresi göre 1  sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor. Personel alımına kimler başvurabilir ?Nereye ve nasıl müracaat edecekler? İlanın detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

Sinop İl Özel İdaresi bünyesine alım yapılacak ilanda tam zamanlı sözleşmeli kamu personelinin branşı avukat olarak belirtiliyor. Müracaat edecek adayların genel şartları ise şöyle sıralanıyor. Üniversitelilerin Hukuk Fakültesi Lisans Programından mezun olması, adayların Türk vatandaşı olması, 40 yaşını doldurmamış olması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olması veya askerlikten muaf tutulmuş olması, görevini devamlı yapmasına mani olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, güvenlik soruşturması sonucu temiz çıkması şartları aranıyor.

Kamu personeli avukat branşındaki alım için özel şartlar arasında ise; avukatlık staj süresi hariç en az beş yıl mesleki tecrübesi bulunması, Sinop ili içerisinde ikamet etmesi ve KPSS puanı olan adayların öncelik sahibi olduğu belirtiliyor.

Kamu personeli avukat alım için 26 Eylül 2018-03 Ekim 2018 tarihinde saat 17.00’ye kadar başvuru dilekçesi, Askerlik belgesi, Nüfus kayıt örneği, Avukatlık ruhsatnamesi, özgeçmiş, İkametgâh Belgesi, Diploma Fotokopisi, en az 5 yıl mesleki tecrübe olduğunu gösterir belge ile beraber Sinop İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları birimine bizzat başvurmaları gerekiyor.

Müracaatlar 04 Ekim 2018 tarihinde değerlendirilip adaylar sözlü sınava çağırılacaklar. Mülakata çağırılacak adaylar Sinop İl Özel İdaresinin resmi web sitesinde yayınlanacak.Adaylara sözlü sınav tarihi ise 11 Ekim 2018 tarihinde saat 10.00 olarak belirtilmiş.Sözlü sınavı kazanan adayların isimleri ise 16 Ekim 2018 tarihinde Sinop İl Özel İdaresi resmi İnternet sitesinde (www.sinopozelidare.gov.tr)  ilan edilecek.İlan detayları için Devlet Personel Başkanlığı (DPB) sitesine bakabilirsiniz.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler