1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sivas Belediyesi 67 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başladı
Sivas Belediyesi 67 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başladı

Sivas Belediyesi 67 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başladı

Sivas Belediyesi 2020 yılı memur personel alımları kapsaında kadrolu GİH sınıfında “67 İtfaiye Eri” alımı ilanı başvuruları alınıyor. Sivas Belediyesi kadrolu kamu personeli alımı ilanına başvuru şartları ve tüm detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz

A+A-

Sivas Belediyesi’ne kadrolu statüde 67 memur alımı ilanının yayımlanmasının ardından başvurular alınmaya başladı. Sivas Belediyesi itfaiye eri alımı kadrolu Genel İdari Hizmetler GİH sınıfında kadrolu olarak istihdam edilecek. Sivas Belediyesi kadrolu 67 itfaiye eri alımı başvuru şartlarını ve koşullarını araştıran lise ve önlisans mezunu tüm KPSS adayları için gerekli bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde sizler için hazırladık.

İtfaiyeci alımı başvurular 20 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek. Sivas Belediyesi 2020 yılı memur alımları kapsamında 67 itfaiyeci alımı detayları şu şekildedir:

SİVAS BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Sivas Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere 2020 yılı personel alımları kapsamında kontenjanları:

40 önlisans mezunu itfaiye eri alımı için herhangi bir önlisans programından mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek adaylar başvurabilecek.

7 önlisans mezunu itfaiye eri alımı için itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya sivil savunma ve itfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS P93 puan türünden 60 puan isteniyor. Kadın ve erkek adaylar başvurabilecek.

20 lise mezunu itfaiye eri alımı için lise ve dengi okul mezunu olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS P94 puan türünden 60 puan isteniyor. Erkek adaylar başvurabilecek.

67 İTFAİYE ERİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

- Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranıyor.

SİVAS BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

- İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP93, KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- 657 sayılı Kanunun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az, kadınlarda en az boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte itfaiye eri için 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır,

- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

- İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Sivas Belediyesi memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

59914.jpg

59637.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler