Sivil Memurlar Sendikası EGM’ye Taleplerini İletti

Sivil Memurlar Sendikası SİME-SEN tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’nün en tepe noktası ile görüşme sağlandı. SİME-SEN yetkilileri, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’ya sorunlarına dair ayrıntılı görüşme yaptı. İşte tüm detaylar.

54080
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivil Memurlar SendikasıSime-Sen” Emniyet Genel Müdürlüğünde “EGM” Emniyet Genel Müdürü Sayın Celal UZUNKAYA’ya taleplerini ilettiler. Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar DURSUN, Genel Sekreter Hatay KOMAT, Genel Başkan Yardımcısı Ercan BÜYÜKKAYA, Genel Başkan Yardımcısı Yunus DUMAN, Emniyet Şube Başkanı Mustafa AYÇELİK ve Emniyet Şube Başkan Yardımcısı İbrahim BECER’den oluşan heyet yapılan davet üzerine Emniyet Genel Müdürü Sayın Celal UZUNKAYA ile görüşme gerçekleştirdi ve şu talepleri ilk elden ilettiler:

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ (GYUD)

Daha önce sitemizde açıkladığımız gibi (GYUD) son aşamasında olduğu Personel Daire Başkanlığı tarafından takip edildiğini beyan etmişlerdir.

ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA

Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez teşkilatı ve doğrudan bağlı işyerlerinde otobüs kartı uygulamasının olduğu diğer taşra teşkilatında bunun uygulanmadığını anlattık. Sayın Genel Müdürümüze aktarılan eksik bilgi ile böyle bir uygulama olduğunu bilmediğini merkez teşkilatı kullanıyorsa tüm teşkilatında kullanması gerektiğini, bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğini sayın müdürümüz beyan etmişlerdir. En kısa zamanda sime-sen olarak tüm teşkilatın bu haktan yararlanacağı müjdesini verebiliriz açıklaması yapıldı.

TEKNİSYEN YARDIMCISI UNVANI HAKKINDA

Teknisyen Yardımcısı unvanının hizmetli unvanına göre mali haklardan dolayı iyi olmasından kaynaklı önceki dönemlerde hep bu unvan ile alım yapıldığı, şu an için bu unvanla alım yapılmadığı, hizmetli unvanı alımı yapıldığı beyan eden sayın müdürümüz, bu konu hakkında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeniden düzenleme yapıldığını ve bu sorunun çözüleceğini bildirmişlerdir.

SAVUNMA VE GÜVENLİK HİZMET KOLU

4688 sayılı Sendikalar kanununda yapılacak değişiklik ile TSK ve EGM çalışanlarının bu iş hizmet kolunda olmaları gerekliliği anlatılmış, bu konuda destek istenmiştir.

EMEKLİLİK SONRASI SİLAH TAŞIMA RUHSATI

Emekli olan sivil memurlarımız silah taşıma ruhsatı için ücret ödemekteler. Bu konuda yardımcı olmaları talep edilmiş bu ruhsat ücretleri konusunda inceleme yaparak gerekli çalışmaların talimatını vereceklerini bildirilmiştir.

simesen.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sivil Memurlar Sendikası EGM’ye Taleplerini İletti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!