Sivil Polis Nasıl Olunur? Aranan Şartlar Nelerdir?

Sivil polis nasıl olunur? Sivil polis olma şartları nelerdir? Kimler sivil polis olabilir? Sivil polisler ne kadar maaş alıyorlar? Sivil polis olmak için neler yapmamız gerekir? Sivil polisler ile ilgili merak edilen haberimiz de yer alıyor.

67018
Daha Fazla Göster

Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatında polis olarak görev yapmakta olan veya polis olmak isteyen adayların çoğu sivil polis olmak istemekteler.

Nasıl Sivil Polis Olunur?

Polis olmaya hak kazanmış ve mülakattan da başarı ile geçmiş adaylar eğitimlerinin son yılında yada göreve başladıktan sonra girmeleri gereken mülakat ile sivil polis olarak hizmet verecekleri birim şubelerine atanabilirler. Sivil polis adayları girmiş oldukları sınalar ile ve amirlerinin referansları ile genel de sivil polis olabilmekteler.

Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan hangi birimlerde sivil polis olunabilir? Organize şube, narkotik şube, terörle mücadele, güvenlik, bilişim, istihbarat, bilgi işlem ve mali şube bünyesinde sivil polis olarak görev yapabilirsiniz.

İstihbarat Biriminde Çalışanlarda Aranan Özellikler Nelerdir?

İyi bir yabancı dilinizim olması ve okulun son dönemlerinde alım yapıldığı için bu bölüme puanınızın yüksek olması gerekmektedir. Bilişim şubesinde sivil polis olmak için, bilgisayar ve bilişim teknolojilerine hakim olmanız ve bu özelliğinizi de amirlerinize fark ettirmeniz gerekmektedir.

Terör ve asayiş şubesinde sivil polis olmak için aranan özellikler nelerdir? Öncelikle yoğun iş temposuna uygun bir hayatınız var mı ona bakılır. Terör ile mücadele en riskli bölüm olduğunda gözünüz kara mı cesaretli misiniz bunlarda dikkate alınır.

Nasıl Komiser Olunur? Şartları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sivil Polis Nasıl Olunur? Aranan Şartlar Nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!