Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi Yayınlandı! 81 İli Kapsıyor!

Bu hafta sonu 81 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge yayınlandı.

63289
Abone Ol
Daha Fazla

Sokağa Çıkma Sınırlaması 81 İlde Uygulanacak

İçişleri Bakanlığı tarafından 27 Haziran – 28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlaması ile ilgili genelge yayınlandı. Sınırlama 81 il için geçerli olacak. Bahsi geçen tarihlerde yapılacak olan YKS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na girecek öğrencilerin bu süreçte olumsuz durumlarla karşılaşmaması için alınan önlemler kapsamında olan sokağa çıkma sınırlaması ile ilgili detaylar da belli oldu.

Yasaktan Kimler Muaf Tutulacak?

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliklerine ilgili genelgeyi yolladı. Genelgenin detaylarından 27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günlerinde Türkiye genelinde belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı öğrenildi. Yasak YKS başlangıcından bitimine kadar geçerli olacak. Sınava girecek olan öğrenciler sınava girecekleri okula toplu taşım araçları ile ulaşacaklarsa yanlarında bir yakınları bulunabilecek. Sınav yerine özel araçla gelinmesi durumunda ise araç şoförü, öğrenci ve bir yakını da olabilecek.

Sokağa Çıkma Yasağı Hangi Saatlerde Uygulanacak?

Bakanlık tarafından yayınlanan genelgeye göre 27 Haziran 2020 Cumartesi günü muaf tutulan kişiler haricindekilere 09:30 – 15:00 saatleri arasında sokağa çıkmak yasak olacak.

28 Haziran 2020 Pazar günü ise 09:30 – 18:30 saatleri arasında anı yasak uygulanacak. Bu uygulama belirtilen gün ve saatlerde Türkiye genelinde her il için geçerli olacak. Sınava gidecek olan öğrenciler, aileleri ve sınavda görev alacak kişilerin sorun yaşamaması için belediyeler tarafından şehir içi toplu taşımada gerekli önlemler alınacak, gerekirse sefer sayıları artırılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Sınav ve yasak ne alakası var?insanları bıktırmayan başka işe yaramaz,inşallah yasak kalkar,

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!