1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Son Dakika! AVM’lerin Çalışma Saatleri mi Değişiyor?
Son Dakika! AVM’lerin Çalışma Saatleri mi Değişiyor?

Son Dakika! AVM’lerin Çalışma Saatleri mi Değişiyor?

AYD tarafından 11 Mayıs 2020’de açılan AVM’lerin çalışma saatlerinin değişmesiyle ilgili yeni bir tavsiye kararı alındı.

A+A-

“AVM Çalışma Saatleri Esnetilsin”

AYD kısa adıyla bilinen Alıveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği tarafından 11 Mayıs tarihinde açılan AVM’lerin çalışma saatlerinin değişmesi hakkında yeni bir tavsiye kararı alındı. Kararın 1 Haziran 2020’den itibaren geçerli olması düşünülüyor. AYD’nin tavsiye kararında alışveriş merkezlerinin tüm çalışanları ve mağazalar dahil olmak üzere tam kadro şekilde 1 Haziran’da faaliyetlerine devam etmesi, ancak Ramazan ayı dolayısıyla uygulanan esnek çalışma saatlerinin her AVM tarafından kendi içinde değerlendirilmesi yer alıyor. Karara göre her AVM çalışma saatlerini içinde bulunduğu şartlara göre değerlendirerek kalıcı olmamak koşuluyla uygun çalışma saatleri belirleyecek.

“1 Haziran’da Açılacak Mağazalara Destek Verelim

Bu konuyla ilgili AYD’den yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada koronavirüs salgınından olayı 19 Mart – 11 Mayıs 2020 tarihleri arasında kapalı AVM’lerde sadece marketlerin ve eczanelerin açık olduğundan, ilk normalleşme adımları kapsamında 11 Mayıs’tan bu yana AVM’lerin açık olduğundan, bu süreçte Ramazan ayı olmasından dolayı belirlenen çalışma saatlerinin geçerli olduğundan bahsedildi. Açıklamada 1 Haziran’da da bir kısım mağazaların açılacağı, bu kiracılara AYD olarak ellerinden gelen desteği sağlayacakları da belirtildi.

AVM’lerin Kendi Şartlarına Göre Çalışma Saati Olsun”

AYD açıklamasında 1 Haziran’da şu anda açık olmayan mağazaları da kapılarını açmaya davet etti. Bütün markaların ülke ekonomisine katkı sağlamaya davet edildiği açıklamada Ramazan ayı boyunca uygulanan esnek mesai saatlerinin bundan sonraki normalleşme sürecinde de aynı uygulamaya devam edilmesini, her alışveriş merkezinin kendi şartlarına göre çalışma saati belirlemesini tavsiye ettikleri belirtildi. Cumhurbaşkanı’ndan ve diğer devlet yetkililerinden mağazalara gerekli desteğin verilmesi de istendi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.