Son Dakika! Bakan Fahrettin Koca’dan Önemli Açıklamalar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarının son birkaç günde artmasının nedenlerini açıkladı.

62821
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Vaka Sayıları İki Nedene Bağlı Olarak Arttı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sabah gazetesinden Okan Müderrisoğlu’na çok önemli açıklamalar yaptı. Bakan Koca vaka sayılarında görülen artışlara değindi. Bugünlerde vaka sayılarındaki artışın kendileri için önemli bir gösterge olduğunu söyleyen Bakan, vakalarda genel bir artış olmadığını, artışların bölgesel olduğunu, bunun iki sebebinin bulunduğunu söyledi. Taziyelerin ve asker uğurlamalarının bazı bölgelerde artışa neden olduğuna dikkat çekti.

Dalgalı Denizdeki Gemi Benzetmesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca asker uğurlamaları ve taziyelerden dolayı son günlerde vaka sayılarının lokal artışlar gösterdiğini, bunların ani artışlar olduğunu söyledi. Fahrettin Koca ayrıca sonbahar aylarına dair hazırlıklar da yaptıklarını belirtti. Günlük vaka sayılarında ulaşılan son noktayı dalgalı denizde limana yanaşmak için uğraşan bir gemiye benzeten Sağlık Bakanı dikkat edilmezse dalganın o gemiyi kıyıdan uzaklaştırabileceğini ifade etti. Bakan Koca maske, mesafe ve temizlik kurallarının önemine de dikkat çekti.

Artışlar Maske ve Mesafenin Önemini Gösteriyor”

Asker uğurlamalarının ve taziye ziyaretlerinin yapılan tüm uyarılara rağmen devam ettiği, üstelik bu toplaşmalarda maske ve sosyal mesafe kurallarına da uyulmadığı ülkemize son günlerde vaka sayılarındaki artış dikkat çekiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda uyarılanını yineledi. Bakan Fahrettin Koca vakalarda görülen artışların genel bir artış olmadığını lokal bazlı olduğunu, bunların kaynağının da asker uğurlaması ve taziye ziyaretleri olduğunu söyledi. Artan vaka sayılarının maske, hijyen ve sosyal mesafe konularının ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!