Son Dakika! Bursa’ya Giriş Çıkışlar Kısıtlandı!

Son 2 gündür giriş çıkışların sınırlandırıldığı şehirlere Bursa da eklendi.

62882
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’ya Giriş Çıkışlar 20 Haziran’a Kadar Kısıtlandı  

HDP tarafından planlanan protesto yürüyüşlerinden dolayı oluşacak kalabalıklaşmanın engellenmesi amacıyla giriş çıkışların kısıtlandığı şehirlerin arasına Bursa da katıldı. Bursa’ya giriş ve çıkışlar 20 Haziran 2020 tarihine kadar durduruldu. Şehirde ayrıca 1 Temmuz 14 Temmuz 2020 tarihleri arasında parklarda ve bahçelerde stantlar ve çadırlar kurulmasına da izin verilmeyeceği bildirildi.

Bursa Valiliği Açıklama Yaptı

HDP tarafından yapılan yürüyüş çağrılarından dolayı şehirlerde oluşabilecek toplaşmaların yeni tip koronavirüs yayılma riskini artırabileceğinden Kırklareli, Bitlis, Edirne, Hakkari, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli ve Adana’da giriş çıkışlar belirlenen sürelerde durdurulmuştu. Bu şehirlerin arasına Bursa’nın da eklendiği bildirildi. Bursa Valiliği tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılarak bilgi verildi. Açıklamada planlanan etkinlikler ve eylemlerin toplumsal olaylara düşme ihtimalinin bulunduğu belirtilerek koronavirüs salgınının Türkiye’de bugüne kadar 4 binden çok kişinin yaşamını yitirdiği ve 180 binden çok kişiye virüs bulaştığı hatırlatıldı.  İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararın detayları paylaşıldı.

Bursa için Hangi Kararlar Alındı?

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada aşağıdaki kararların alındığı belirtildi.

  • Şehirde STK’lara, sendikalara ve siyasi partilere gerçekleştirilecek olan ziyaretlerde sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde hareket edilecek.
  • 14 – 20 Haziran arasında Bursa’da planlanmış olan basın açıklamaları sadece parti binalarının içerisinde ya da önünde yapılabilecek, 50 kişiden fazla kalabalık olmayacak.
  • Açık hava toplantısı, yürüyüş, toplu karşılama ve uğurlama gibi aktivitelere izin verilmeyecek.
  • 14 – 20 Haziran tarihleri arasında milletvekilleri hariç olmak üzere koronavirüs salgınının yayılma riskinin önüne geçmek için diğer şehirlerdeki bu amaçlı etkinliklere gidilmesine izin verilmeyecek.
  • 14 – 20 Haziran tarihleri arasında milletvekilleri hariç olmak üzere diğer şehirlerden Bursa’ya aynı amaçla girmek isteyen kişilere izin verilmeyecek.
  • 1 Temmuz – 14 Temmuz 2020 tarihleri arasında parklarda ve açık alanlarda virüsün yayılma riskinin engellenmesi için çadır kurulmasına ve stant açılmasına izin verilmeyecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!