Son Dakika! Ehliyetler Kimlik Kartlarına Yükleniyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kredi kartlarının kimliklere yükleneceğini açıkladı.

63107
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre bundan böyle vatandaşların ehliyetleri ve durumu uygun olan kredi kartları ile elektronik imzaları kimliklerinde bulunan çipe yüklenebilecek.

Ehliyetler Kimlik Kartına Yüklenecek

Bir televizyon programına katılarak önemli açıklamalar yapan Bakan Soylu vatandaşların artık ehliyetlerini yanlarında taşımak zorunda kalmayacaklarını, kimliklerdeki çiplere ehliyetin de yükleneceğini söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bunun yanı sıra ayrıca kredi kartlarından yüklemeye uygun olanların da yeni kimlik kartlarına yükleneceğini haber verdi. Süleyman Soylu’nun açıklamalarından elektronik imzaların da kimlikler yükleneceği öğrenildi.

Kredi Kartları Yeni Kimliklere Yüklenecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu milyonlarca vatandaşı ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu dikkat çeken açıklamasında Türkiye’de kullanılmaya başlanan yeni kimlik kartları ile ilgili bilgiler verdi. Bakan Soylu kimlik kartlarına edindirilecek olan yeni özelliklerden bahsetti. Süleyman Soylu’nun açıklamalarından yeni kimlik kartlarına önümüzdeki dönemde ehliyet bilgilerinin de yükleneceği öğrenildi. Bakan, vatandaşların artık yanlarında ehliyet taşımalarına gerek olmayacağını söyleyerek açıklamalarına devam etti.

Milyonlarca Kişinin Hayatı Kolaylaşacak

Bakan Soylu yeni kimlik kartı sahibi olan vatandaşların kartın uygun olması halinde kredi kartlarını da aynı ehliyetler gibi kimliğe yükleyebileceklerini ve kredi kartı kullanacakları alışverişlerde kimliklerinin yanında olmasının yeterli olacağını da belirtti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ayrıca yeni kimliklerde e – imza da bulunacağını da ekledi. Bakan’ın açıklamaları milyonlarca vatandaşın hayatını kolaylaştıracak. Yüklemeler yapıldıktan sonra yeni kimlik kartı yanında olan kişilerin kredi kartı ve ehliyet taşımasına gerek kalmayacak. Ayrıca e – imza da kimliklerde yüklü olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!