1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika! Katılım Bankalarından Düşük Faizli Finansman!
Son Dakika! Katılım Bankalarından Düşük Faizli Finansman!

Son Dakika! Katılım Bankalarından Düşük Faizli Finansman!

Kamu bankaları tarafından açıklanan yeni kredi paketine katılım bankaları da destek verdi.

A+A-

Kredi Paketine Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım da Dahil Oldu

1 Haziran 2020 tarihinde Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından dörtlü kredi paketinin uygulamaya alındığı açıklanmıştı. Bankalar tarafından yapılan bilgilendirmede kredi başvurularının 2 Haziran’dan itibaren banka şubelerine giderek yapılabileceği belirtilmişti. Dörtlü kredi paketinde faiz oranlarının aşağı çekildiği görülmüştü. Paket kapsamında bireysel kredi, taşıt kredisi ve konut kredisi fırsatları bulunuyor. Kamu bankaları tarafından açıklanan kredi paketine kamu katılım bankalarından da destek geldi. Vakıf Katılım Bankası ve ziraat Katılım Bankası da ayrı kredi fırsatlarını başvuru yapanlara sunulacak.

Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım’dan 4 Yeni Finansman

Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası, diğer kamu bankaları tarafından dün açıklanan kredi paketine destek sağlayacakları hakkında bir açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye’deki normalleşme sürecine geçişte ve sosyal yaşamın canlanması sürecinde vatandaşların ihtiyaç duydukları finansmana erişimlerinin sağlanması ve finansmana uygun şartlarda erişebilmeleri adına dört yeni finansmanın hayata geçirildiği bildirildi. İşte o finansmanlar ve detayları…

Konut Finansmanı

Sıfır ve ikinci el konut alımlarında düşük kar payı oranı ile 12 ay geri ödemesiz ve 15 yıl vadeyle konut finansmanı sağlanacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’de konut finansmanı en fazla 750 bin liraya, diğer illerde en fazla 500 bin liraya kadar kullanılabilecek. Yüzde 10 oranından başlayacak peşinat uygulaması yapılacak. Finansmanın kar payı oranı sıfır konutlarda aylık yüzde 0.64, ikinci el konutlarda aylık yüzde 0.74 olacak.

Taşıt Finansmanı

  • Motosikletler de dahil olmak üzere yerli üretim sıfır taşıtlar için binek ve ticari araçlarda, bireysel ve kurumsal müşterilere aylık yüzde 0.49- 0.69 arasında değişen kar payı oranlarıyla finans desteği sağlanacak.
  • Motosikletler de sahil olacak şekilde ikinci el binek ve ticari taşıtlarda kurumsal ve bireysel müşterilere aylık yüzde 0.82 kar payıyla finansman sunulacak. Bu destek 7 yaşına kadar olan araçları kapsıyor.

Taşıt finansmanı başvuruları 5 Haziran 2020 tarihinden itibaren Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası şubelerinden yapılabilecek.

Sosyal Hayatı Destek Finansmanı

  • Yerli üretim yapan çeşitli sektörlerden firmalarla yapılan anlaşmalar kapsamında 3 bin – 30 bin lira arasın, 60 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz, aylık yüzde 0.55 kar payı oranıyla finansman sağlanacak.
  • Anlaşma yapılmayan firmalardan yapılacak olan alışverişler için de 60 ay vade, 6 ay geri ödemesiz dönem şartları geçerli olacak. Bu finansmanın aylık kar payı yüzde 0.82 olacak. 3 bin – 30 bin lira arasında destek alınabilecek.

Başvurular Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım şubelerinden 5 Haziran 2020’den itibaren yapılabilecek.

Tatil Destek Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’ndan maaş alan emekliler ve çalışanların anlaşmalı seyahat acentelerinden tatil paketi satın almaları durumunda 10 bin liraya kadar, 36 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz döneme sahip finansman desteği alabilecekler. Bu finansman paketinin aylık kar payı oranı yüzde 0.67 olacak. 6 ay geri ödemesiz dönemin sonunda ilk 2 taksit banka ve seyahat acentesi tarafından ödenecek. Böylece kredi sahibi ilk taksit ödemesine 9. ayda başlamış olacak. Kredi sahibi toplam 28 ay kredi taksiti ödemiş olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.