Son Dakika! Kurban Vekalet Ücretleri Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurban kesiminde vekalet ücretleri açıklandı.

63261
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanı Açıklama Yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2020 yılı Kurban Bayramı’nda geçerli olacak kurban vekalet ücretleri açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı vekalet ederek kurban kesme bedelinin bu yıl yurtiçi için 975 lira olduğunu bildirdi. Yurtdışı için bu ücretin 825 lira olduğu da belirtildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada bu yıla ait kurban vekalet ücretleri vatandaşlara duyurulmuş oldu. 2019 yılında yurtiçinde kurban vekaleti ücreti 890 lirayken, yurtdışında bu ücret 725 liraydı. Bu yıl için Ali Erbaş tarafından açıklanan ücretlerin yurtiçinde 925 lira kurban vekalet ücreti ödeneceği belirtildi. Yurtdışında ise bu ücret 825 lira olacak.

Kurbanlar Kimlere Ulaştırılacak?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş açıklamayı 2020 yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesimi Organizasyonu adı verilen toplantıda yaptı. Ali Erbaş açıklamasında yurtiçinde kesilecek olan kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının yanı sıra mültecilere, sığınmacılara, muhacirlere ve Kuran kurslarına da ulaştırıldığını söyledi. Yurtdışında vekalet yoluyla kesilecek kurbanların da Afrika öncelikli olmak üzere, Orta Asya, Balkanlar, Uzak doğu, Kafkasya hatta Latin Amerika’ya kadar ulaştırılacağını belirtti.

“Geçen Yıl 149 Ülkede Kurban Kesildi”

Geçtiğimiz yıl vekalet yoluyla kesilen kurbanlar ile ilgili bilgiler de veren Ali Erbaş 2019 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na vekaletle emanet edilen kurbanların 453.560 hisse olduğunu, Türkiye genelinde 424 noktada kesimlerinin gerçekleştiğini, yurtdışında vekalet edilen kurbanların 2019 yılında 149 farklı ülkedeki 423 ayrı bölgede kesildiği ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımının sağlandığını söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!