1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Son Dakika! OGM 5000 Personel Alımı KPSS Puanlarına Göre Yapılacak
Son Dakika! OGM 5000 Personel Alımı KPSS Puanlarına Göre Yapılacak

Son Dakika! OGM 5000 Personel Alımı KPSS Puanlarına Göre Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın soru önergesine cevap geldi. OGM 5000 personel alımı adaylarını sevindirecek müjdeli haber detayları ve Bakanlık açıklaması için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesine gelen cevapla OGM 5000 personel alımı adaylarını sevindirecek haber de geldi. Cumhuriyet Halk Partisi CHP İzmir Milletvekili Sayın Mahir POLAT’a ait 7/7450 esas nolu yazılı soru önergesine ilişkin olarak Tarım ve Orman Bakanlığı cevap yazdı.

OGM 5000 PERSONEL ALIMI KPSS PUANLARINA GÖRE OLACAK

My Memur olarak cevabı aynen yayımlıyoruz: Bakanlığımızın bağlı kuruluşu olan Orman Genel Müdürlüğü’ne Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından 1.200 orman mühendisi, 2.700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere toplam 5.000 kadro tahsis edilmiş olup, KPSS puanlarına göre alımlar yapılacaktır.

6831 sayılı Orman Kanununun ilgili maddesinde belirtildiği üzere orman muhafaza memurlarının asli görevi üretim olmayıp ormanların korunmasıdır.

Orman muhafaza memurları, Orman Muhafaza Memurları Görev ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda görev yapmaktadırlar.

Orman Muhafaza Memurlarının çalışma koşullan ve şartlarının iyileştirilmesi için düzenleme çalışmaları devam etmektedir.

Orman Muhafaza Memurlarına arazi görevine çıktıklarında 6245 sayılı Harcırah Kanunun Seyyar Görev Tazminatım düzenleyen Kanunun ilgili maddesi gereği arazi tazminatı ödenmekte ve herhangi bir aksaklık yaşanmamaktadır.

Orman Muhafaza Memurları; orman yangınlarını söndürme çalışmalarına katıldıkları süreler için, fiili hizmet süresi zammı almaktadır.

Orman muhafaza memurları 6831 sayılı Orman Kanununun 77/1 ’nci maddesine göre kolluk görevlisi sıfatım taşımaktadırlar. Orman suçlarının takibinde orman muhafaza memurları kolluk görevlisi, Orman İşletme Şefleri ise kolluk amiri görevini yürütürler.

6831 sayılı Orman Kanununun ilgili maddesine göre kolluk görevlisi olan orman muhafaza memurları görevleri süresince demirbaş silah ile teçhiz edilirler. Ayrıca 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun gereği görevlerini yürüttükleri süre içinde harç ödemeden zati silah alabilmektedirler. Orman muhafaza memurlarının emekli olduklarında da zati silahlarım harçsız taşıyabilmeleri için 6136 sayılı Kanunda çalışma yürütülmektedir.

Resmi metin için tıklayınız:

pdf.jpg

atama-003.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
9 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler