Son Dakika! Öğrenciler Karnelerini Almaya Başladılar!

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karnelerini erişime açtı.

63097
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrencilerin Karneleri Erişime Açıldı

Yeni tip koronavirüs covid-19 salgınında uzun süredir uzaktan eğitim alan milyonlarca öğrencinin karneleri sisteme yüklendi. Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karnelerini online olarak erişime açtı. Öğrenciler karnelerini e-okul.meb.gov.tr web adresinden görebiliyorlar. Karneler bu yıl ilk kez online olarak veriliyor. Öğrenciler sadece karelerine değil, teşekkür ve takdir belgelerine de aynı yolla ulaşabiliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu konuda bir bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da öğrencilere bir mektup iletti.

Diplomalar Okullardan Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan edinilen bilgilere göre ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamı karnelerine online olarak e-okul üzerinden ulaşabiliyorlar. Teşekkür belgesi ve taksir belgesi almaya hak kazanan öğrencilerin bu belgeleri de aynı yolla erişime açıldı. Lise öğrencileri diplomalarını ve teşekkür, takdir ve onur belgelerini okullarından alabilecekler. Lise öğrencilerinin bu belgelerini almaları için tarihler belirlenecek. Karne ve belgesini online alacak öğrencilere Bakan Ziya Selçuk’tan da bir mektup var.

Ziya Öğretmenden Öğrencilere Mektup Var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilere hitap ederek mektubunda dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde öğrencilerin okulundan, sosyal yaşamından ve arkadaşlarından uzak kaldığını, güvende olmaları için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. EBA sistemi ve EBA TV üzerinden eğitim alırken bir yandan da öğretmenleri ile işbirliği içinde olduğunu belirten Ziya Selçuk gösterdikleri özveri, destek ve çaba için tüm öğrencilere teşekkür etti ve güzel bir tatil diledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!