Son Dakika! Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı Açıklandı

Salık Bakanı Fahrettin Koca, 12 bin sağlık personeli alımı kontenjan dağılımını açıkladı. İşte en fazla kontenjan verilecek branşlar.

54127
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan 12000 Sağlık Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı açıklaması: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği, sağlık hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülmesi amacıyla Bakanlığımızca 29 bin 689 personel ataması gerçekleştirilecektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Camiamıza hayırlı olsun açıklamasında bulundu. 12 bin sağlık personeli alımı kontenjan açıklamasını da Sayın Bakan biraz önce açıkladı.

Bakanlığımızca 29 bin 689 personel ataması gerçekleştirilecektir.

Hizmete yeni açılan ve açılacak olan sağlık birimlerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla talep edilen 29 bin 689 kadro için personel ataması izni uygun görülmüştür.

12 Bin Sağlık Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı

İlk etapta; 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz.

Personel Alımları KPSS Puan Üstünlüğüne Göre Yapılacak

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek. Gerek My memur olarak bizlerin gerekse 100 binlerce KPSS adayının talepleri görüldü ve KPSS ile atamaya devam edilecek.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden takip edilebilir. My Memur olarak sizler için tüm detayları anlık olarak takip etmekteyiz.

Sağlık camiamıza hayırlı olsun.

bakan-koca.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Hocam hemşire yardımcısı alımı olmayacak mı?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!