1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika! Şirket Giderlerinin Yüzde 80’ine Devlet Desteği Sağlandı!
Son Dakika! Şirket Giderlerinin Yüzde 80’ine Devlet Desteği Sağlandı!

Son Dakika! Şirket Giderlerinin Yüzde 80’ine Devlet Desteği Sağlandı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, şirketleri sevindirecek haberler verdi.

A+A-

Şirketlere Yüzde 80 E – Ticaret Desteği

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan sosyal medya hesabından şirketleri sevindiren bir paylaşım yaptı. Ruhsar Pekcan, şirketlerin e-ticaret sitelerine üyelikleri ile sanal ticaret heyetlerine ve sanal olarak düzenlenen fuarlara katılımlarına devlet desteği sağlanacağını açıkladı. Pekcan, şirketleri e – ticarete yönlendirmek amacıyla sağlayacakları desteklerde şirketlerin e – ticaret sitesi üyeliklerinin 2020 yılı için yüzde 80 oranında, daha sonraki yıllarda da yüzde 60 oranında destekleyeceklerini belirtti.

Üyelik Giderlerinin Yüzde 80’i Destek Kapsamında

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından sosyal medya üzerinden açıklanan destek kararı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Bakan Pekcan, yeni tip koronavirüs covid-19 salgını ile birlikte iş yapma şekillerinin gözle görülür şekilde değiştiğini, bu dönemde dijitalleşmenin büyük önem kazandığını söyledi. Bakanlık olarak dijital faaliyetleri ve ihracatı artırmak adına yeni bir destek mekanizması tasarladıklarını söyledi. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile şirketlerin e – ticaret platformlarına olan üyeliklerinin yanı sıra sanal fuarlara katılımlarının ve sanal ticaret heyetlerinin de destek kapsamına alındığını duyurdu.

Fuar Giderlerinin Yüzde 50’si Karşılanacak

Bu kapsamda alınan karara göre şirketlerin üyeliklerinden doğan giderlerin 2020 yılı için yüzde 80’lik bölümü, sonraki yıllar için de yüzde 60’lık bölümü devlet tarafından karşılanacak. Türk iş dünyasını temsil eden çatı örgütlerin katılacağı sanal ticaret heyetleri ve şirketlerin katılacağı sanal fuar giderlerinin de yüzde 50’lik bölümünün desteklenecek. Bakan Ruhsar Pekcan şirketlerin salgın döneminde ortaya çıkan yeni ticaret şekillerine uyum sağlamasının, bu süreçten en verimli şekilde faydalanmalarının amaçlandığını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.