Son Dakika! Sokağa Çıkma Yasağı Cumhurbaşkanı Tarafından İptal Edildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelen tepkiler üzerine hafta sonunda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını açıkladı.

62463
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sokağa Çıkma Yasağını Kaldırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bir son dakika açıklamasıyla bu hafta sonu uygulanacak ve 15 ili kapsayacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiği duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine kısıtlamayı kaldırma talimatı verdiğini açıkladı.  Sosyal medyada bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı gelen tepkilerin ardından kararı yeniden gözden geçirdiğini, yasağı kaldırma kararı aldığını söyledi.

“Kararı Yeniden Gözden Geçirdik”

Erdoğan, bilindiği üzere koronavirüs salgınında vatandaşların virüsten korunması için çok sayıda önlem aldıklarını, bu önlemlerden birinin de Türkiye genelinde bazı şehirlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması olduğunu hatırlattı. Son dönemlerde bu yöntemi kullanmayı aslında düşünmediklerini, ancak Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın tavsiyelerine uyarak dün gece kısıtlama ilan ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 şehir için ilan ettikleri sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili vatandaşlardan tepkiler geldiğini, bunun üzerine kendisinin yeniden bir değerlendirme yaptığını ve yasağı kaldırmaya karar verdiğini açıkladı.

“Vatandaşların Sıkıntıya Düşmesini İstemedik”

Sokağa çıkma kısıtlaması kararının öncelikli amacının vatandaşların sağlığının korunması olduğunu söyleyen Erdoğan bu kararın ekonomik ve sosyal sonuçlarının olacağını anladıklarını, 2.5 ay gibi bir aradan sonra günlük yaşamlarını düzenleme gayreti içinde olan vatandaşların zorda kalmasını istemediklerinden kararı iptal ettiklerini ifade etti. Bu nedenle Cumhurbaşkanı olarak bu hafta sonunda 15 şehir için uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırmaya karar verdiğini söyledi. Vatandaşları maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyma konusunda uyarmayı da ihmal etmedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!