Son Dakika! Tatil Harcamalarında 18 Ay Taksit!

Havayolları, seyahat acenteleri ve otellerde taksit sayısı artırıldı.

63051
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taksit Sayısı 12 Aydan 18 Aya Çıktı

Yeni tip koronavirüs salgınının ardından 1 Haziran 2020 tarihinde geçilen yeni normal süreç iç turizmin canlanmasını da sağladı. Bu yaza dair tatil planları yapılmaya başlanırken gelen bir son dakika haberi taksitle tatil yapmak isteyenleri memnun etti. Havayollarında, seyahat acentelerinde ve konaklama hizmeti veren işletmelerde yapılacak harcamalarda kredi kartı taksit sayısı taksit sayısı artırıldı. Bu gibi tatil harcamalarında şu ana kadar 12 ay olan taksit sayısı 18 aya çıktı. Yeni uygulama sadece yurtiçi harcamalarda geçerli olacak.

Karar Bugün Yürürlüğe Girdi

Yurtiçinde turizm sektörünün desteklenmesi adına atılan yeni adım açıklandı. Buna göre sadece yurtiçinde yapılacak harcamalarda geçerli olmak üzere uçak bileti, turizm acentelerinden satın alınacak olan tatil paketleri ve otel konaklaması gibi harcamalarda 12 olan kredi kartı taksit sayısı 18’e yükseltildi. Karar Ticaret Bakanlığı tarafından alındı. Bakanlık, Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki yönetmelikte değişikliğe giderek turizm sektöründe yurtiçinde yapılan harcamalarda taksit sayısını artırdı. Ticaret Bakanlığı’nın gittiği yönetmelik değişikliğine dair karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konaklama Hizmetlerinde 18 Ay Taksit

Ticaret Bakanlığı’nın perakende ticareti ilgilendiren yönetmelikte yaptığı değişiklik ile tatil harcamalarında taksit sayısı 12’den, 18’e yükseltildi. Karara göre turizm acenteleri, havayolları ve konaklama hizmeti veren işletmeler yurtiçinden alışveriş yapan müşterilerine 18 aya kadar taksit imkanı sunacaklar. BDDK kısa adlı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan son düzenlemeyle daha önce 12 ay olarak uygulanan taksit sayısı 18’e çıkartılmıştı.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!