Son Dakika! Türkiye – Çin ve Amerika Uçuşları Başlıyor!

Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden yapılan duyuruda Türkiye – Çin uçuşlarının başlayacağı bildirildi.

62723
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY Çin Seferlerine Başlıyor

Türk Hava Yolları (THY) internet sitesinden yaptığı duyuruyla Çin’e uçak seferlerine başlayacağını haber verdi. Sitede güncel uçuş planı duyuruldu. Bu plandan önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye – Çin arasındaki uçak seferlerinin başlayacağı öğrenildi. Çin’in Şangay şehrine ilk uçuş 19 Haziran 2020 tarihinde başlayacak ve rutin olarak devam edecek. THY tarafından internet sitesinde yer alan uçuş planlarının revize edildiği görüldü. Resmi internet sitesinde Uzakdoğu uçuşlarının önümüzdeki hafta başlayacağı görüldü.

Çin’e İlk Uçuş 19 Haziran 2020’de

Yeni tip koronavirüs covid-19 nedeniyle Türk Hava Yolları’nın uçak seferleri geçtiğimiz şubat ayından itibaren durdurulmuştu. THY’nin uçuş yapmadığı ülkeler arasında koronavirüs salgınının çıkış noktası olan Çin de bulunuyordu. Şimdi THY resmi internet sitesinden yapılan bir duyuruyla Çin de dahil olmak üzere Uzakdoğu seferlerine başlanacağı haber verildi. Türkiye’den Çin’e ilk sefer 19 Haziran 2020 günü gerçekleştirilecek. Şangay şehrine yapılacak olan uçuş haftada 1 gün tekrar edilecek. Ayrıca THY’nin Avrupa ülkelerini kapsayan uçuşları da 12 Haziran 2020 (bugün) başlıyor.

THY Amerika Uçuşları da Başlıyor

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de bu kararla ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Bilal Ekşi açıklamasında Türk Hava yolları olarak gökyüzünü özlediklerini, yurtiçinden sonra şimdi sıranın yurtdışına geldiğini söyledi.

19 Haziran’da THY’nin başlayacağı uçuşlar arasında Amerika da yer alıyor. İnternet sitesinde 19 Haziran 2020’den itibaren ABD’nin Chicago, Washington, Miami ve Los Angeles şehirlerine uçuş yapılacağı görüldü.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!