Son Dakika! Üniversite Sınavına Gireceklerin Başvuruları Alınacak!

Binlerce öğrenciyi ilgilendiren Yükseköğretim Kurumları Sınavı hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

62461
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Kimlik Kartı Başvuruları Yapılabilecek

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili bir son dakika açıklaması yapıldı. Üniversite sınavına girecek olan öğrenciler için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları başvurularında bir kolaylık sağlandı. Yeni kimlik kartı başvurusu yapacak olan öğrenciler başvurularını 15 ilde sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 6 Haziran 2020 tarihinde 10:00 – 17:00 saatleri arasında il ve ilçe nüfus müdürlüklerine yapabilecekler. Uygulama Türkiye genelinde her şehir için geçerli olacak.

İl ve İlçelerde Nüfus Müdürlükleri Açık Olacak

Açıklama Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Açıklamada YKS yani üniversite sınavına girecek öğrencileri ilgilendiriyor. Öğrencilerin yeni TC kimlik kartı almak için başvuru yapmak istemeleri halinde bu başvurularını 6 Haziran 2020 Cumartesi günü il ve ilçelerde bulunan nüfus müdürlüklerine gerçekleştirebilecekler. Nüfus müdürlükleri bu tarihte 10:00 – 17:00 saatleri arasında açık olacak. Bahsi geçen tarihte 15 şehirde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ancak TC kimlik kartı başvurusu yapacak olan öğrenciler yanlarında velileri olmak şartıyla nüfus müdürlüklerine gidebilecekler.

Maske ve Sosyal Mesafe Kuralı Hatırlatıldı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında ÖSYM tarafından yapılacak olan YKS’ye katılan öğrencilerin kimlik başvurularının 6 Haziran günü de alınacağı bildirildi. Açıklamada bu hafta sonu cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı, 15 yaşını tamamlayan kişilerin yanlarında anneler, babaları, velileri ya da vasileri olmak şartıyla sadece TC kimlik kartı başvurusu yapmak için maske takmak ve sosyal mesafe kuralına uymak kaydıyla evlerinden çıkarak nüfus müdürlüklerine 10:00 – 17:00 saatleri arasında gidebilecekleri ifade edildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!