Sonbahar Trofesi Çeşme’de Devam Ediyor

Uluslararası Çeşme Yat Kulübü (ICYC) ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübünün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği İzmir Sonbahar Trofesi Çeşme Parkuru 3. Ayak yarışları,...

35810
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Çeşme Yat Kulübü (ICYC) ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübünün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği İzmir Sonbahar Trofesi Çeşme Parkuru 3. Ayak yarışları, İzmir’in Çeşme ilçesindeki Çeşme Marina’da gerçekleştirildi.

Çeşme ilçesinde, 4 Kasım Cumartesi günü Marina Yacht Club’ta yapılan brifingin ardından kayıt veren 30 tekne denize açıldı. Rüzgarın uygun haline gelmesini bekleyen hakem heyeti 1 buçuk saatin ardından saat 13:46’da 8-10 knot rüzgar altında yarışı başlattı. İki ayrı grup olarak başlayan ilk yarış, son teknenin 15:19’da başlangıç alması ile sona erdi. İlk yarışın hemen ardından planlanan ikinci yarış ise 18 knot altında 15:53’de başlayarak 17:21’de son buldu.

5 Kasım Pazar günü yapılan brifingten sonra yüksek rüzgar nedeniyle hakem heyeti karada tehir ilan etti. Daha sonra yapılan ölçümlerde de rüzgar 25 knot altına düşmeyince yarış iptal edildi. 2016 Sonbahar Trofesinin 4. ayak yarışları ve 3. Ayak ödül törenin 25-26 Kasım’da Çeşme Marina’da gerçekleştirileceği kaydedildi.

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!