1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sordu "Sağlık Bakanlığı'nda Kaç Kişi Görevden Alındı Kaç Kişi Terfi Aldı ?"
Sordu "Sağlık Bakanlığı'nda  Kaç Kişi Görevden Alındı Kaç Kişi Terfi Aldı ?"

Sordu "Sağlık Bakanlığı'nda Kaç Kişi Görevden Alındı Kaç Kişi Terfi Aldı ?"

17 Aralık 2013 tarihinden bu yana bakanlık ile bakanlığa bağlı kurum ile kuruluşlarda görevden alman, terfi ettirilen, tayin edilen, iş ile ilişiği kesilen, tenzili rütbe vs.

A+A-

Milliyetçi Hareket partisi ( MHP ) Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılması için Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesinde bulundu. Özcan Yeniçeri soru önergesinde Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı olan kurum ve kuruluşlarda görevden alma, terfi ettirilen, tayin edilen, iş ile ilişiği kesilen, tenzili rütbe vs. yapılan kimselerin olup olmadığı varsa sayılarını bakandan yazılı olarak talep etti. İşte 27 Mayıs 2014 tarihinde kamuoyuna yansıyan o soru önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Prof.Dr.Özcan Yeniçeri

Ankara Milletvekili

1.         17 Aralık 2013 tarihinden bu yana bakanlık ile bakanlığa bağlı kurum ile kuruluşlarda görevden alman, terfi ettirilen, tayin edilen, iş ile ilişiği kesilen, tenzili rütbe vs. yapılan kimselerin sayısı kaçtır? Bu kişiler görevleri ile birlikte kimlerdir? Bunların görevden alınması, terfi ettirilmesi, iş ile ilişkilerinin kesilmesi, tenzili rütbe vs. yapılmasının gerekçeleri nelerdir?

2.         17 Aralık 2013 tarihinden bu yana bakanlık ile bakanlığa bağlı kurum ile kuruluşlarda görevlerinden istifa eden kimselerin sayısı kaçtır? Bu kişiler görevleri ile birlikte kimlerdir? Bahsi geçen kimselerin istifa gerekçeleri nelerdir?

3.         17 Aralık 2013 tarihinden bu yana bakanlık ile bakanlığa bağlı kurum ile kuruluşlarda görevden alman, tayin edilen, iş ile ilişiği kesilen, tenzili rütbe vs. yapılan kimseler içerisinde bu nedenle bakanlığa ve ilgili kurum ile kuruluşlara dava açanların sayısı kaçtır? Bu davaların sonuçlan nelerdir? Anılan davalar nedeni ile bakanlık ile bağlı kurum kuruluşların bu davalar nedeni ile ödemek zorunda kaldığı tazminat miktarı her bir dava için ve toplamda TL cinsinden ne kadardır?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.