1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Soruşturma Sonucu Başka Yere Gönderilen Memur Eski Görevine Ne Zaman Dönebilir?
Soruşturma Sonucu Başka Yere Gönderilen Memur Eski Görevine Ne Zaman Dönebilir?

Soruşturma Sonucu Başka Yere Gönderilen Memur Eski Görevine Ne Zaman Dönebilir?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan memur adli yada idari soruşturma sonucu başka bir birime yada başka bir ile Gönderilirse görev yerine tekrar ne zaman döner.

A+A-

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan ve geçirdiği soruşturma sonucunda başka bir birime gönderilen memur tekrar kurumuna ya da birimine ne zaman dönebilir? Bu haberimizde bu soruya yanıt aramaya çalışacağız.

Sağlık Bakanlığında görev yapan, herhangi bir adli ya da idari soruşturma sonucunda görev değişikliği gerçekleştirilen memur ile alakalı Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini incelememiz gerekiyor. İlgili yönetmeliğin 24. Maddesinde konu ile alakalı detaylar verilmiştir.

İlgili yönetmeliğin ilgili maddesinde ve 1. Fıkrasında adli ve idari soruşturma sonucu bulunduğu yerde kalması sakıncalı görülen memurun, hizmet süresi, dönem şartı, aranmaksızın D hizmet grubu illere, il içinde ise haklarındaki kararın mahiyetine göre atanacakları belirtilmiştir. 2. Fıkrada ise; atanan personellerin 2 yıl geçmeden dönemeyecekleri belirtilmiştir. İlgili maddesinin ilgili fıkraları aşağıdaki gibidir.

“Haklarında adlî, idarî ve inzibatî bir soruşturma yapılmış ve bu soruşturma sonucunda bulunduğu yerde kalmalarında sakınca görülmüş personel, hizmet süresinin tamamlanması şartı aranmadan, yer değişikliği dönemlerine bağlı kalınmaksızın D hizmet grubu illere; il içinde yer değişikliği teklif edilen personel ise haklarındaki kararın mahiyetine göre atanırlar.

Bu madde gereği atananlar, ayrıldıkları il ve/veya birime iki yıl geçmeden naklen atama talebinde bulunamazlar.”

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler