1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı
Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Disiplin Amirleri Yönetmeliği 17 Haziran 2017 tarihli ve 30099 sayılı resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin tam metni ve disiplin amirleri için tıklayınız.

A+A-

17 Haziran 2017 tarihli ve 30099 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Kurumu disiplin amirleri yönetmeliğinin tam metnini sizler için hazırladık. Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliğinin amacı Sosyal Güvenlik Kurumu merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelin disiplin amirlerini belirlemektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliği Sosyal Güvenlik Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan memurları kapsar.

Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliği 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 124 üncü maddesi ile 16 Mayıs 2006 tarihli ve 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununun 41 inci maddesi ve 17 Eylül 1982 tarihli ve 8/5336 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Hakkında Yönetmeliğin 16’ncı maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda disiplin amirleri kimlerdir.

Bu Yönetmelik kapsamındaki personelin disiplin amirleri, ekte yer alan Ek-1 ve Ek-2 sayılı cetvellerde gösterilmiştir. Aşağıdan tam listeyi indirebilirsiniz.

Kadrosu fiilen görev yapılan birimde bulunmayan personelin disiplin amirleri, fiilen görev yapılan birimin sıralı disiplin amirleridir.

Kurum Başkanı, Kurum merkez ve taşra teşkilatında görevli bütün memurların disiplin amiridir. Bu sıfatla haiz bulunduğu yetkileri her derecedeki memur hakkında doğrudan kullanabilir.

Yönetmelikte hüküm bulunmayan haller nelerdir?

Yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Hakkında Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Yürürlükten kaldırılan eski yönetmelik hangisiydi?

6 Ağustos 2008 tarihli ve 26959 sayılı resmi gazetede yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Disiplin Amirleri Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.

Geçiş hükümleri şu şekildedir:

5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre devredilen kurumların kadrolarında olup Sosyal Güvenlik Kurumuna ihdas edilen kadrolar arasında sayılmayan İl Müdür Yardımcısı, Sigorta İl Müdür Yardımcısı, Sağlık İşleri İl Müdür Yardımcısı, Sigorta Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdür Yardımcısı unvanlarında bulunan personelin disiplin amirleri, fiilen görev yaptıkları birimlerin sıralı disiplin amirleridir.

Ek-2 sayılı cetvelde “diğer personel” olarak belirtilen personelin, 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre devredilen kurumların kadrolarında olup Sosyal Güvenlik Kurumuna ihdas edilen kadrolar arasında sayılmayan unvanlarda bulunan İl Müdür Yardımcısı, Sigorta İl Müdür Yardımcısı, Sağlık İşleri İl Müdür Yardımcısı, Sigorta Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdür Yardımcısına bağlı olarak çalışmaları halinde, disiplin amirleri bu sayılan amirlerdir. Disiplin amirleri yönetmeliği resmi gazete metni için TIKLAYINIZ. Disiplin amirleri için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.