1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sosyal Güvenlik Kurumu EKPSS 2017/2 Yerleştirmesi Sonucu Memur Atama Duyurusu
Sosyal Güvenlik Kurumu EKPSS 2017/2 Yerleştirmesi Sonucu Memur Atama Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu EKPSS 2017/2 Yerleştirmesi Sonucu Memur Atama Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından yayımlanan duyuru ile EKPSS sonucu kuruma atananlar için gerekli belgeler yayımlandı. Açıktan engelli memur atama işlemlerine dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından EKPSS 2017/2 yerleştirmesi sonucu Sosyal Güvenlik Kurumuna ataması yapılan memurlar için gerekli belgelerin son teslim tarihi 29 Eylül olarak açıklandı. Gerekli belgelerin hazırlanarak ataması yapılan adayların bu tarihe kadar duyuru metninde yer alan adrese elden veya posta ile göndermeleri gerekmektedir.

 

SGK'ya EKPSS 2017/2 ile memur olarak yerleşenlerden istenen belgeler şu şekildedir:

 

Atama başvuru formu, mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği, vesikalık fotoğraf, kamu görevlileri etik sözleşmesi, mal bildirim formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil kaydı, kuruma yerleştirildiğine dair ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi  ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu istenmektedir.

 

Askerlik durumu; Tecilli olanlar için tecilli olduklarını gösterir belge, Terhis olanlar için sevk ve Terhis tarihlerini belirten detaylı askerlik terhis belgesi, Muaf olanların da muaf olduklarını gösterir belge istenmektedir. Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.

 

Engellilikle ilgili durum; Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe kabul edilen en az %40 oranında özürlü olduğunu gösteren sağlık kurulu raporu aslı ya da noter tasdikli örneği gerekiyor. Belgelerin detaylarına duyuru metninden ulaşabilirsiniz.

Duyuru metni için TIKLAYINIZ. Atama için gerekli belge dokümanları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler