1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS 2017/1 220 Memur Alım Branşları ve Başvuru Şartları
Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS 2017/1 220 Memur Alım Branşları ve Başvuru Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS 2017/1 220 Memur Alım Branşları ve Başvuru Şartları

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2017/1 merkezi memur atama tercihlerinden toplam 2 bin 780 kadro verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu’na alınacak önlisans mezunu 102 ve lisans mezunu 118 memurun başvuru detayları.

A+A-

21 Haziran tarihinde başlayacak olan 2017 yılı ilk atama tercihleri kapsamında kurumların başvuru şartlarını ve detaylarını sizler için incelemekteyiz. Başvurularla ilgili olarak KPSS 2017/1 merkezi memur atamasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na toplam 220 kadrolu memur alınacak. Alım yapılacak branşları sınıflar ve başvuru tercihleri ile ilgili detaylar önlisans ve lisans için şu şekildedir:

Önlisans mezunu alımı için branşlara göre şartlar şu şekildedir:

Önlisans Mezunu Memur alımı başvuru şartları: Maliye önlisans programından mezun olmak ve Sosyal Güvenlik önlisans programından mezun olmak gerekiyor. Ayrıca güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması da gerekli.

Ayrıca memur alımı için Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Tarımsal İşletmecilik, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, Tarım İşletmeciliği, İşletme Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak,

Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans programlarının birinden mezun olmak da gerekmektedir.

Önlisans mezunu icra memuru alımı başvuru şartları: Bu kadroyu tercih edecek adayların, Sosyal Güvenlik Kurumu İcra Memurları Yönetmeliği madde 5/b gereğince, 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Avukat alımı şartları: Güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Avukatlık Ruhsatı Sahibi Olmak, Hukuk lisans programından mezun olmak.  

Lisans mezunu alımı için branşlara göre şartlar şu şekildedir:

İcra memuru alımı şartları: Hukuk lisans programından mezun olmak, Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak, Ekonometri lisans programından mezun olmak,

İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca güvenlik tahkikatının da olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Memur alımı için şartlar şu şekildedir:

İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak,

Sigortacılık veya Sigortacılık ve Risk Yönetimi lisans programından mezun olmak,

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak,

Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından mezun olmak,

Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak,

Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak,

Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans programlarının birinden mezun olmak gerekmektedir. Ayrıca güvenlik tahkikatının da olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Alımlarla ilgili olarak her mezuniyet alanı tüm kadrolar için tercih yapmayacaktır. Hangi mezuniyetin hangi il tercihi yapacağı, şartları ve detayları aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. Sizler için tek sayfa halinde SGK personel alımı detaylarını bir araya getirdiğimiz PDF dosyasını indirmek için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.