1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu
Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı kadrolarına Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan memur ataması sonrasında yerleşenler için gerekli belgeler ve son teslim tarihi açıklandı. SGK memur atamasına dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında kurumumuz teşkilatına yerleştirilen adayların atamalarına ilişkin duyuru şu şekildedir:

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Kurumumuza yerleştirilen adaylardan atamalarına esas olmak üzere istenen belgeler;

Atama Başvuru Formu, Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği. (Aslı gösterilmek kaydıyla Kurumca tasdik edilmiş sureti kabul edilir.) Yurtdışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi gereklidir. (Ortaokul ve/veya lisede hazırlık okunmuş ya da yüksek lisans/doktora yapılmış ise tasdikli belgesi) istenmektedir.

2 adet vesikalık fotoğraf, Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi, Mal bildirim formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Adli sicil kaydı Adli Sicil Kurumundan alınacak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu Bilgisayarda doldurularak resim yapıştırılacak ve tel zımba kullanılmayacaktır.

Askerlik durumu ile ilgili gerekli belgeler şunlardır:

Tecilli olanlar: Tecilli olduklarını gösterir belge istenmektedir. Terhis olanlar: Sevk ve Terhis tarihlerini belirten detaylı askerlik terhis belgesi (E-devlet sistemi üzerinden alınan belge yeterli değildir.) Askerlik Şubesinden alınması gerekmektedir.

Muaf olanlar: Muaf olduklarını gösterir belge istenmektedir. Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.

Adayların atamaya esas belgeleri 27 Ekim 2017 Cuma saat 17.00’a kadar duyuru metninde yer alan adrese teslim etmeleri gerekiyor.

Atama belgeleri ve detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler