1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Sosyal Güvenlik Kurumu Sürekli İşçi Sınavı Usul ve Esasları Açıklandı
Sosyal Güvenlik Kurumu Sürekli İşçi Sınavı Usul ve Esasları Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Sürekli İşçi Sınavı Usul ve Esasları Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavlarına ilişkin usul ve esasları yayınlandı. SGK taşeron işçilerin sınava gireceği tarih, sınav yeri ve sınavın nasıl yapılacağı belli oldu.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar açıklandı. Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sitesinden yayınlanan duyuru ile taşeron işçilerin sınava gireceği tarih, sınav yeri ve sınavın nasıl yapılacağı belli oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumunda personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında taşeron olarak çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçiş sınavlarının sözlü olarak iki oturumda yapılacağı açıklandı.

SGK sürekli işçi sınavına girmeye hak kazanan taşeron işçilerin 23 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar öğrenim belgesi örneğini İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı sınav servisine teslim etmeleri gerekiyor. Taşeron işçiler sınava sıra numarasına göre ve kimlik belgesi ibraz edilmek suretiyle alınacaklar.

Taşeron işçi kadroya geçiş sınavının birinci oturumu saat 9:30’da, ikinci oturumu ise saat 14:00’de başlayacak olup, adaylar sınav saatinden 15 dakika önce sınav salonunda hazır bulunmak zorundalar. Sürekli işçi kadrolarına geçiş sınavları 26 Şubat ile 6 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.

SGK taşeron kadro sınavına katılmaya hak kazanan işçi sayısı 929 olarak açıklandı. Sınavlar Sosyal Güvenlik Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı toplantı salonu (5. Kat B Blok No: 541/A) Balgat/Ankara adresinde yapılacak.

Sınav sonuçları başarılı veya başarısız şeklinde internet üzerinden ilan edilecek olup, işçilere ayrıca tebligat yapılmayacak. Başarısız olanlar 3 gün içerisinde yazılı olarak İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına itiraz edebilecekler. SGK taşeron işçi kadro sınav duyurusu ve isim listesine göre sınav tarihlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler