1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sosyal Güvenlik Kurumu'na 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu
Sosyal Güvenlik Kurumu'na 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu'na 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu

3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu Teşkilatına Yerleştirilen Adayların Atamalarına İlişkin Duyuru yayımlandı. 22 Ağustos’ta Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan atama sonucu işlemler için tıklayınız.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından 6 Eylül 2017 tarihinde yapılan duyuruda 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında kurum teşkilatına yerleştirilen adayların atamalarına ilişkin iş ve işlemler yayımlandı.

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında SGK’ya yerleştirilen adaylardan atamalarına esas olmak üzere istenen belgeler şu şekildedir:

Atama Başvuru Formu, Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği, Yurtdışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi, fotoğraf, Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi, Mal Bildirim Formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Adli sicil kaydı, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu Bilgisayarda doldurularak resim yapıştırılacak ve tel zımba kullanılmayacaktır.

Askerlik durumu şu şekildedir:

Tecilli olanlar için Tecilli olduklarını gösterir belge. Terhis olanlar için Sevk ve Terhis tarihlerini belirten detaylı askerlik terhis belgesi. Askerlik Şubesinden alınması gerekmektedir.  Muaf olanlar için Muaf olduklarını gösterir belge. Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.

Adayların atamaya esas belgeleri 20 Eylül 2017 Çarşamba saat 17.00’a kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı teslim etmeleri gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinin değerlendirilmesi şu şekildedir:

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin yerleştirilmeleri geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında, Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Duyuru ve tüm belgeler için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler