1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Sosyal Güvenlik Uzmanından Taşeron İşçilerin Kadro Sürecine Dair Detaylar
Sosyal Güvenlik Uzmanından Taşeron İşçilerin Kadro Sürecine Dair Detaylar

Sosyal Güvenlik Uzmanından Taşeron İşçilerin Kadro Sürecine Dair Detaylar

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, "Şartları karşılayıp sınavda başarı gösterenler, en geç 2 Nisan'a kadar topluca kadroya geçirilecek" dedi.

A+A-

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, "Şartları karşılayıp sınavda başarı gösterenler, en geç 2 Nisan'a kadar topluca kadroya geçirilecek" dedi.

Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 2 Ocak'ta başlayan 10 günlük yasal başvuru süresi 11 Ocak mesai saati bitimiyle sona erdi. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini, ne yapılması gerektiğini ve merak edilen soruların cevabını veren Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, "Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçiler, dün mesai bitimine kadar çalıştıkları iş yerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaatlarını gerçekleştirirken, kadroya geçme şartlarını karşılamalarına rağmen söz konusu süre içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları da yanmış oldu" dedi.

11 Ocak'ta müracaat yapan taşeron işçilerin bundan sonra ne yapması gerektiğini anlatan Nacar, "Başvuruların ardından tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazlar 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanı 24 Şubat-2 Mart, sınavın yapılması 03-22 Mart, sınav kuruluna itiraz 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanı ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek" ifadelerini kaydetti.

Tüm bu aşamaların ardından hak sahiplerinin 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirileceğini belirten Nacar, "Taşeron işçilerin kurumlarda kadroya geçiş süreçlerini yürütecek tespit komisyonu en az üç kişiden oluşacak, komisyonun iki yedek üyesi olacak. Tüm bu sürecin ardından şartları karşılayıp sınavda başarı gösterenler, en geç 2 Nisan'a kadar topluca kadroya geçirilecek" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler