1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sosyal Hizmetler Modelinden Yararlanacak Hak Sahipleri Hakkında Duyuru
Sosyal Hizmetler Modelinden Yararlanacak Hak Sahipleri Hakkında Duyuru

Sosyal Hizmetler Modelinden Yararlanacak Hak Sahipleri Hakkında Duyuru

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Sosyal Hizmetler Modelinden Yararlanacak Hak Sahiplerinin Sorgulama Ekranı

A+A-

Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre 08 Aralık 2014 tarihinde yayımlanan 2014/1 Tercih kılavuzunda, yerleştirme işlemine yalnızca devlet personel başkanlığına aile ve sosyal politikalar bakanlığınca 2828 sayılı kanun kapsamında hak sahibi olarak bildirimi yapılan kişilerin katılabilecekleri belirtilmiştir.

Bu yerleştirme işlemleri 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun ek 1 inci maddesi kapsamında yapılmakta olup, adı geçen madde de bu yerleştirme işlemlerine katılabilecek hak sahiplerinin kimler oldukları belirtilmiştir.

Bu kanuna göre hak sahibi olabilmek için;

1) Hakkında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olmak,
2) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam ediyor olmak,
3) 18 yaşının dolduğu ve korunma yada bakım tedbir kararının sona erdiği tarihten itibaren iki yıl içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurmak gerekmektedir.

Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

Bu kapsamda 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Sosyal Hizmetler Modelinden Yararlanacak Hak Sahiplerinin Sorgulama Ekranı için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.