Sosyal Mesafe Cezası Gazianteplileri Zora Soktu

Dört günlük Kurban Bayramı tatilinde salgını dikkate almayan kişiler çokça ceza aldı. İşte detaylar...

65943
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dört günlük Kurban Bayramı tatilinde salgını dikkate almayan kişiler çokça ceza aldı. Bayram tatili boyunca görevli olan polis ve jandarma virüse geçit vermemek için çalışmalarına devam ediyor. Fakat özellikle Gaziantep bayramın ilk gününde kesilen cezalarla rekor kırdı.

Bir Günde 2 Bin 768 Kişi Ceza Aldı

Bayram süresi boyunca koronavirüs tedbirleri yükseltilerek devam ediyor. Özellikle maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına uymayan kişilere görevli polis ve jandarmalar neredeyse göz açtırmıyor. Türkiye’nin her yerinde geçerli olan bu kapsamlı kontrol ve çalışmalardan ise sınıfta kalan ilk yer Gaziantep oldu. Sadece bir gün içerisinde 2 bin 768 kişiye sosyal mesafeye uymamaktan ve maske takmamaktan dolayı idari ceza kesildi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü bayram dolayısıyla izlenen koronavirüs kontrol çalışmaları sırasında tüm kentte tedbir alındığını ve yüksek düzeyde denetimlerin yapıldığını belirtti. Kurban Bayramı dolayısıyla toplam dört gün boyunca denetimlerin devam edeceğine dikkat çeken Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, sadece bayramın ikinci gününde toplam 2 bin 768 kişiye ceza kesildiğini duyurdu. Maske takma zorunluluğuna uymayan ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden 2 bin 768 kişinin kural ihlalleri kapsamında idari para cezasına tabi tutuldukları belirtildi.

551 İşyeri Tedbir Kapsamında Kontrol Edildi

Emniyet güçleri ayrıca bayram boyunca faaliyet gösteren 551 farklı işyerine denetim yaptıkları, bu denetimlerin tümünün olumlu sonuçlandığını ve sıkıntı yaşanmadığına açıklamada dikkat çekildi. Emniyet tarafından bayram sonuna kadar işyeri denetimleri devam edecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!