1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Ne Zaman Açılacak
Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Ne Zaman Açılacak

Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Ne Zaman Açılacak

e-Devlet sistemi üzerinden açılan ve aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlendiği için kaldırılan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. e-Devlet soy ağacı sorgulama sayfası ne zama

A+A-

e-Devlet sistemi üzerinden açılan ve aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlendiği için kaldırılan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. e-Devlet alt/üst soy ağacı sorgulamasının ne zaman yeniden açılacağına dair de bilgilendirme yapıldı.

8 Şubat 2018 tarihinde hizmete sunulan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası vatandaşın yoğun ilgisi nedeniyle turkiye.gov.tr adresinin kilitlenmesine neden olmuştu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle alt/üst soy ağacı sorgulama uygulaması sistemden kaldırıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, en fazla yoğunluğun gece 02:00-04:00 saatlerinde yaşandığı belirtilerek, 00 bin adet sorgulamanın başarılı olarak sonuçlandırıldığı ve belge oluşturulduğu bildirildi.

Gece 04:00’den itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun e-Devlet üzerinden paylaşımının geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

 E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacağı vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler