Soyağacı Sorgulama Kilidi Açılıyor

Soyağacı İle ilgili detaylar

Soyağacı Sorgulama Kilidi Açılıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nüfus  ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünün e-devlet kapısından hizmete açtığı soyağacı sorgulaması, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle askıya alınmıştı. Sorunun giderilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İle birlikte çalışma başlatıldığı ifade edildi. 

En Geç Bir Hafta İçinde Yeniden Açılıyor.

Talep yoğunluğundan dolayı Soyağacı sorgulamasını  askıya alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü,  sistemdeki sorunun giderilmesi için bir çalışma başlattığını ifade etti. Bu konuda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte çalışma başlatıldığı öne sürüldü. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden Üst Düzey Bir Yetkili “ Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca çalışma yürütülüyor . Sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar soyağacı sorgulama yapılabilir . Bu konuda ki çalışma sürüyor. En geç bir hafta içinde vatandaşlar yeniden soyağacı sorgulaması yapabilecek. Ancak günlük kota olacak. Kullanıcalardan ricamız sakin olmaları “ diye ifade etti . 

Soyağacı merakının e-devlet kapısında ki sıkıntıları bir hafta içerisinde düzeltileceği belirtilirken, soyağacı merakı olan insanların yine yoğun taleplerde bulunacağı ve sistemde bir kilitlenme söz konusu olabilir düşüncesi hakim. Bakanlıkların devreye girmesiyle sorunun çözülmesi bir haftalık süreçte belli olacak. 

Soyağacı sorgulamasının başlatıldığı gün askıya alınmıştı. Soyağacı sorgulamasını aktifleştiği andan itibaren e-devlet kapısından takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!