1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sözleşmeli 20 Bin Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı! 9 Ağustos 2019
Sözleşmeli 20 Bin Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı! 9 Ağustos 2019

Sözleşmeli 20 Bin Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı! 9 Ağustos 2019

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı sözleşmeli öğretmen alımı atama sonuçlarını 9 Ağustos 2019 itibarıyla açıkladı. Öğretmen atama sonuç sorgulama sayfasına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2019 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama sonuçları Bakan Ziya Selçuk’un katılımıyla Başöğretmen Salonunda yapılan törenin ardından açıklandı. Atama MEB internet adresinden “MEB ATAMA SONUÇ” 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonuçlarına direkt aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

MEB sözleşmeli öğretmen atama sonucu oluşacak taban puanlar da belli olunca My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Atama sonucu gerekli belgelere dair detaylar da şu şekilde olacak?

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçlarının ardından atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Elektronik posta adresinin hatalı veya eksik olması ya da aktif olmaması durumunda oluşacak hukuki sonuçlardan adaylar sorumlu olacaktır.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUCU GEREKLİ BELGELER

Sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlardan göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecektir:

Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler,

Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),

Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

Ataması yapılanlar, belirtilen belgeler ile birlikte atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine başvurarak göreve başlama talebinde bulunacaktır. İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra sözleşme yapılarak göreve başlatılacak; belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler il millî müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

Sabıka sorgulama belgesinde “Adli sicil kaydı vardır” ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.

Göreve başlama esnasında istenilen sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporunda yer alan ifadeler doğrultusunda göreve başlatılmasında tereddüt oluşanlar için Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığından görüş istenilecektir.

Atamaları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacaktır.

Sözleşmeli Öğretmen ve Milli Sporcu Atama Sonuçlarını e- Devlet Üzerinden Görmek İçin Tıklayınız.

55659.jpg

55666.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler