1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler Resmi Gazetede 13 Kasım 2014 tarihinde yayınmlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle beraber bazı cümlelerde değişiklik yapılırken, bazı yeni fıkralar eklenmiştir. Mesela Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının üçüncü cümlesinde değişiklik yapılmış ve Müteakip sözleşmelerin bir yıldan az, üç yıldan çok olmamak koşuluyla 7 yıla kadar sözleşmesinin uzatılabileceği şeklinde değiştirilmiştir.

Yönetmeliğin 14 inci maddesine bazı fıkralar eklenmiştir. Eklenen Fıkraya göre Vefat eden ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilgili mevzuat hükümleri gereğince emekliye ayrılan Sözleşmeli erbaş ve erlerden bulunduğu ay içerisinde peşin olarak ödenen maaşın alınmayacağı eklenmiştir. Yönetmelik ile ilgili yapılan değişikliklerin tamamına aşağıda bulunan linkten erişebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

13 Kasım 2014 Tarihli ve 29174 Sayılı Resmi Gazete 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.